בית אורן סוסים

רכיבה על סוסים
רכיבה על סוסים

רובנו מכירים את בית אורן שבצפון מהחדשות של התקופה האחרונה. השרפה הקשה שפקדה אותנו בכרמל הגיעה גם לקיבוץ השקט ובתים רבים בו נהרסו. אך הדבר היפה בבית אורן, שלחלקנו מייצג גם את הדבר היפה בעם ישראל, הוא היכולת להמשיך הלאה וללוות את חלקת האדמה היפה שלנו בארץ בלב שלם. סביב בית אורן ניתן לצאת לטיולים פסטוראליים על גבי סוסים. אזור שרק לפני שנה נכווה קשות מהשרפה, כיום חזר לשמש אותנו, המטיילים שצמאים לנופים מרהיבים וחוויות טבע נדירות, נאמנה. בית אורן שוכן ברכס הכרמל-אחד האזורים הירוקים והמרהיבים ביותר בארצנו לטיול. היתרון שבטיול באזור הצפוני המרתק על גבי סוסים, הוא היכולת לכסות שטח גדול שקשה לתנועה וכמו בדברים אחרים בחיים, מה שקשה  לתנועה-שווה את העבודה. המעבר בין נחל אורן לנחל מיתלה שיורד למרגלות הכרמל, המישורים הירוקים שנגלים לעין והחוויה שיש במהלך רכיבה על סוסים, כולה כאחד יכולה להתקיים באזור בית אורן.

מגוון הרכיבות שניתן לבצע סביב אזור בית אורן הוא מגוון ונרחב: רכיבה רומנטית של שעה קלה עם בן הזוג אשר כוללת עצירה בשטח שלוו ומרגיע, דרך רכיבה “בעקבות הנופים הצפוניים” שתיקח אותנו דרך בית אורן למרגלות הכרמל אל הגליל התחתון לרכיבה ארוכה ובלתי נשכחת – ועד לרכיבה בעקבות השריפה שתלמד את ילדינו על הסביבה העדינה שבה אנו חיים ותיתן לנו הזדמנות לראות כיצד הכרמל מתאושש וחוזר ליופיו האמיתי. בית אורן נמצאת כשישה קילומטרים מחוף הים, הזדמנות נפלאה למשפחות הנוסעות לטייל בצפון להתחיל את היום הראשון לטיול במבט מרהיב על הגליל התחתון מראש הכרמל רכובים על סוסים.

אם חפצה נפשכם לחוות את הטבע במלוא יופיו ושלוותו אך חשוב לכם לקחת את הילדים לטיול בעל הערך המוסף הזה שכולנו מחפשים להעביר הלאה – טיול סוסים באזור בית אורן הוא בחירה נכונה.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *