כדורים פורחים בישראל

אין דבר יותר מפתיע ומסקרן מבלון פורח צבעוני וגדול אשר מופיע בפתאומיות בשמי הרקיע. אם בעבר כדורים פורחים שויכו רק לסיפורים וסרטים, כיום ניתן לראות אותם בשמי ישראל. מאמר זה יציג בפניכם את תופעת הכדורים הפורחים אשר הולכת ומתעצמת במדינתנו מדי שנה שחולפת.

כדורים פורחים הגיעו לישראל

אם עד היום נאלצתם לנסוע למדינות שונות בכדי ליהנות מטיסה בכדור פורח, כיום ניתן לבצע זאת גם בישראל. טיסה בכדורים אלו היא חוויה בלתי נשכחת וכל אדם אשר מעוניין בה, יוכל לגשת אל חברה המציעה שירותי טיסה של כדורים פורחים ולבחור באתר הממוקם באזור בו אתם מעוניינים לבצע את הטיסה. נכון לשנת 2012 קיימים מספר אתרים בחלקה הצפוני והדרומי של ישראל.

מכיוון שטיסות בכדור פורח הן תופעה יחסית חדשה במדינת ישראל וזאת בהשוואה אל מדינות אחרות בהן מבצעים טיסות בכדורים פורחים עשרות שנים, תושבים רבים נרתעים מכדור גדול זה הנע באוויר, וסבורים כי טיסה זו אינה בטוחה. סברה זו הינה מוטעית! כדור פורח הוא אחד מכלי הטיס הבטוחים ביותר.

מספר נתונים על בטיחות בטיסות של כדורים פורחים:

  • משקל- המשקל של כדור זה קל יותר מאשר האוויר הקר אשר עוטף אותו ולכן הוא מתרומם כלפי מעלה.
  • טייס- בכל כדור פורח ישנו נווט/טייס מקצועי ומוסמך אשר יודע כיצד לנווט את הכדור ולהנחית אותו חזרה לקרקע בצורה בטוחה.
  • בדיקות- טרם הטיסה כל החלקים של הכדור עוברים בדיקות טכניות קפדניות על ידי טייסים מוסמכים.
  • מזג אוויר- כדור פורח לא יצא לטיסה אם תנאי מזג האוויר אינם אידיאליים לטיסה זו.
  • מעקב ובקרה- צוות קרקע תמיד ילווה את הכדור מתחילת הטיסה ועד סופה, דהיינו, בעת ההמראה, השהייה באוויר והנחיתה.
  • הנחיות בטיחות- כל נוסע אשר מתכנן לצאת לטיסה יעבור הדרכת בטיחות ובה יוסבר לו כיצד הטיסה מתבצעת ומה הם כללי ההתנהגות המצופים מכל נוסע וזאת על מנת לוודא שהטיסה תהיה בטיחותית.

כדורים פורחים- אטרקציה חווייתית

טיסה בכדור פורח היא חוויה מיוחדת אשר תיחרט בזיכרון לאורך זמן. אם אתם מעוניינים להעניק מתנה מיוחד לילדכם אשר הגיע לגיל המצוות, להציע הצעת נישואין או לחוות חוויה רומנטית עם הזוגיות שלכם, הבחירה בטיסה בכדורים פורחים היא המתנה האידיאלית. אם החלטתם כי אתם מעוניינים להזמין טיסת כדורים פורחים, חשוב שתהיו מודעים לדברים הבאים:

  • קהל היעד- הטיסה מתאימה לילדים מעל לגיל 12, בודדים, זוגות, משפחות וקבוצות.
  • אירוע מיוחד- אם אתם מעוניינים לצאת לטיסה על מנת לחגוג אירוע מסוים, תוכלו לומר לחברה אשר מפעילה כדורים פורחים בארץ מהו האירוע המשמח ואילו הם ישמחו לעזור לכם בו, על ידי תליית שלט מיוחד על הקרקע אשר יראה בצורה ברורה בעת הטיסה, ארוחת צהרים רומנטית לאחר הטיסה, דקורציה של סל הכדור וצלם וידאו אשר יצלם את כל הטיסה.
  • שעת טיסה- הטיסות תמיד יצאו בשעות הבוקר המוקדמות ויארכו עד ארבע שעות.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *