מסלולי טיול ג’יפים לנופש בארץ

טיולים בארץ כבר עשינו אינספור פעמים. לקחנו את האוטו, נסענו לצפון, לדרום, לחופים.. הגענו לכל מקום. האם באמת אפשר לחדש? האם יש עוד דרך לראות את הדברים?
אם מתחשק לכם לראות את הארץ מזווית קצת שונה ולהיכנס אל תוך הטבע – אל תוך פריחה, הרים, בוץ, נופים, טיול ג’יפים הוא בדיוק מה שאתם צריכים. טיול חוויתי, הרפתקני ומיוחד שמקפיץ את רמת האדרנלין בגוף!

בדרך לטיול ג'יפים קבוצתי. צילום: sxc.hu
בדרך לטיול ג'יפים קבוצתי. צילום: sxc.hu

דוגמאות למסלולים בדרום הארץ:

  • מדבר יהודה הוא איזור מקסים ושונה עם שפע של מסלולי טיול ג’יפים. על נוף המדבר ניתן להגיע למאהל שבט ג’אהלין ולהיפגש עם בדואים תושבי המקום, לחזות בבורות מים מהן ניזונים עדרי כבשים ועזים ומשם ניתן לעלות אל הר העזאזל. בדרך ייתכן ותיתקלו בחיות מדבר כמובן, כמו השועל או הצבוע כאשר מתחתינו פרוש ואדי קאלט.

  • אזור ים המלח הינו אולטימטיבי לטיולי ג’יפים. שילוב האווירה עם הנוף המדברי המקסים והנוף עוצר הנשימה מעניק חוויה בלתי נשכחת. שם ניתן לבקר בנחל חימר, הר המלח, לטבול בים המלח, נחל פרצים, נחל סדום, לרדת לכיוון נחל אשלים ועוד.

  • טיול ג’יפים בהרי אילת מקבל נופך מיוחד בעקבות חיות הבר המצויות בהם, הטבע והתצפיות המרהיבות. כמה מקומות ששווה לעבור בהם הם מכרות תמנע, גבי עתק (שם ניתן לראות איילים), באר אורה, דקלי הדום וכמובן – הפלמינגו!

דוגמאות למסלולים בצפון הארץ:

  • טיול בלתי נשכח בהרי הכרמל, שם כדאי לעבור בבקעת אלון, לעלות לנקודת תצפית ממנה ניתן להשקיף על מישור החוף, ולרדת למעיין עין אלון. טיול קצר – אך שווה כל רגע.

  • מי שמעוניין בטיול ארוך יותר, יוכל לצאת לטיול של יומיים בנחלים ובריכות בצפון.  שם כדאי לעבור במעלה גמלא, בטיחה, כפר נחום ויהודיה. מומלץ לטבול בבריכת המשושים ומשם להמשיך למצפה גדות, בריכת הקצינים וכמובן לנחל המפורסם – ג’ילבון. ביום השני כדאי להגיע לנחל חמדל, דרבשיה, נחל עורבים וכמובן – הבניאס.

  • מסלול מעניין נוסף מתחיל בכנרת אל עבר הפג’ר הקטן. נסיעת השטח תתחיל בכרכום. בכפר הנשיא נעבור לעבר השני של הירדן ונטפס אל עבר בריכת הקצינים (ואף נטבול בה!), משם ניתן לרדת לכיוון גשר “בנות יעקב”, לחצות את הג’ילבון ולהגיע לפג’ר הקטן שם נשתכשך במים.

בדרך למדבר רחב הידיים. צילום: sxc.hu
בדרך למדבר רחב הידיים. צילום: sxc.hu

דוגמאות למסלולים במרכז הארץ:

  • טיול כיף וקצר שמתחיל ביער כוכב יאיר ומגיע למבצר קקון ולאחריו לנחל אלכסנדר. שם ניתן לחזות במטעי האבוקדו היפים שבדרך, ולהגיע לתצפית מדהימה ממושב צור נתן. לאחר מכן כדאי לרדת לכיוון טירה ולהגיע אל המושב שער אפריים, שם ניכנס אל הפרדסים והשדות. דרך שביל המוביל נגיע למבצר קקון ומשם נמשיך לכיוון נחל אלכסנדר עד שנגיע לחוף הים באזור מכמורת.

  • מסלול מומלץ הוא דרך בורמה ולטרון, שם נחזה בנופים המדהימים של עמק איילון. שם ניסע על דרך בורמה, דרך הפסלים, נגיע לתצפית בכפר אוריה ונגיע עד צומת שמשון.

האפשרויות רבות ומגוונות. כעת נותר לבחור האם מתחשק לכם מסלול של כמה ימים, או שמא ברצונכם להעביר בנעימים את בוקר יום שישי עם כמה שעות טיול ולהיות בבית אחר הצהריים כדי להוציא את הכלב…

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *