עקב המצב הכללי פתרונות לחופשה בעלות נמוכה בצפון

מאת: יאיר בר זוהר

. לינה באוהלים מיוחדים בכליל

בתשלום: כן ברז מים: כן ישנם שירותים: כן : חיבור לחשמל: כן : גישה לרכב: כל רכב נ”צ ברשת ישראל הישנה: (169401,1265401) טלפון: 04-9969432 איזור: גליל עליון וגליל מערבי אתר אינטרנט: כליל

הערות: מלבד אווירה ירוקה מציע המקום גם שירותים ומקלחות חמות שנבנו מאבני המקום. באוהל המטבח תמצאו כלי אוכל כיור וכיריים וכן פינות ישיבה. במסגרת המתינות גם השימוש בחשמל במקום מתון – מכיוון שהוא מופק מאנרגיית השמש והמבקרים מקבלים פנסים.

וטיול באחד המסלולים:

מערת קשת ומערת נמר
שתי מערות כל כך קרובות וכל כך שונות. כביש הצפון לוקח אותנו לחוויה מיוחדת האהובה כמעט על כולם – ביקור במערות. הראשונה הינה מערה הנמצאת בשלבי חייה האחרונים, אחרי שמרבית המערה התמוטטה נותרה לנו קשת מרשימה להנות ממנה. במערה השניה, מערת נמר, נוכל להתענג על זחילה במערת נטיפים שמעטים גילו אותה קודם. לא לשכוח פנסים!
עונות: סתיו, אביב, קיץ, חורף איזור: גליל עליון וגליל מערבי רמת קושי: בינוני משך המסלול: עד חצי יום
אורך בק”מ: 2 מאפיינים: מעגלי, מתאים למשפחות, מתאים לאופניים

נחל כזיב
נחל כזיב ומבצר המונפור הינו אחד ממסלולי הטיול היפים בארץ. תוסיפו לזה נחל שזורם כל השנה, נקבת מעיין, מבצר צלבני על צלע הר והרבה ירוק גלילי ותקבלו טיול שאסור לפספס.
עונות: סתיו, אביב, קיץ, חורף איזור: גליל עליון וגליל מערבי רמת קושי: בינוני משך המסלול: יום
אורך בק”מ: 6 מאפיינים: מעגלי, אפשרות לכניסה למים, מתאים למשפחות, למיטיבי לכת

2. לינה בבית ספר שדה הר מירון (אוהל או בחדרים)

בתשלום: כן ברז מים: כן ישנם שירותים: כן : חיבור לחשמל: כן : גישה לרכב: כל רכב נ”צ ברשת ישראל הישנה: (186674,1268521) טלפון: 04-6980022 איזור: גליל עליון וגליל מערבי אתר אינטרנט: בית שדה הר מירון

וטיול באחד המסלולים:

. נחל גוש חלב
בהרי הגליל העליון מסתתר לו נחל לא ארוך אשר חופן בחובו מספר סיפורי גבורה ותהילת גיבורים מתקופת בית שני. הנחל שפועם לו לאיטו בכל ימות השנה, מתחיל את דרכו ליד הכפר ג’יש ובית הכנסת העתיק שבו, וממשיך בנוף גלילי עוצר נשימה בין מספר מעיינות שופעים לעבר נחל צבעון ויער ברעם. המסלול, שאינו מעגלי, מציע כ-4 שעות טיול נהדר המתאים לכל המשפחה.
עונות: סתיו, אביב, חורף איזור: גליל עליון וגליל מערבי רמת קושי: קל משך המסלול: עד חצי יום
אורך בק”מ: 5 מאפיינים: אפשרות לכניסה למים, מתאים למשפחות, טיול פריחה, רומנטי, מתאים לאופניים, חלק משביל ישראל

הר מירון
הר מירון קשר קשר עז לרבי שמעון בר יוחאי. בהר המירון מאמינים כי הוא קבור, וליד הקבר מדי ל”ג בעומר ישנה הילולה אמיתית אשר כוללת מדורות רבות, כמנהג החג. הר המירון מציע שפע של מסלולי טיול וזה אשר מתואר להלן הינו מסלול למיטיבי לכת אשר עולה מקברו של הרב לראש ההר ויורד בחזרה מסלול מעגלי עם נוף מדהים.
עונות: סתיו, אביב, קיץ, חורף איזור: גליל עליון וגליל מערבי רמת קושי: מיטבי לכת משך המסלול: יום
אורך בק”מ: 10 מאפיינים: מעגלי, טיול פריחה, חלק משביל ישראל, למיטיבי לכת

נחל עמוד ונחל מירון – מים בין בוסתנים
נחל מירון השופך את מימיו לנחל עמוד הוא חלק מאגן הניקוז של הגליל המזרחי העליון. המסלול בנחל עמוד הינו טיול בינות למעיינות, בוסתנים, עצי פרי בריכות וסימני התיישבות קדומים. כיום רשות הטבע והגנים הפכה את המקום לאתר מסודר בתשלום ובמקום אפשרית גם חניית לילה. המים המפכים במעין יקים, מקנים את התחושה של טיול בגן עדן. הטיול הנו טיול מים רגוע ויפה ומומלץ בכל עונות השנה.
עונות: סתיו, אביב, קיץ, חורף איזור: גליל עליון וגליל מערבי רמת קושי: בינוני משך המסלול: עד חצי יום
אורך בק”מ: 3 מאפיינים: מעגלי, אפשרות לכניסה למים, מתאים למשפחות, טיול פריחה

www,tiuli.com

www.tiulim.net

פרטים אודות מחבר המאמר:

בוגר בית ספר לתירות, ניהלתי פורום לטיולים במשך שלוש שנים, משתתף פעיל וקבוע בפורומים לטיולים, כותב מאמרים ועצות עבור אתרי טיוליםבישראל ובעולם. אשמח אם תידעו את חבריכם על אתר המידע שלי http:// www.tiulim.net

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/29715/עקב-המצב-הכללי-פתרונות-לחופשה-בעלות-נמוכה-בצפון

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *