צימר חינם בצפון הנגב למטיילי שביל ישראל

הישוב סנסנה של תנועת אור מעניק למטיילים אירוח חינם בבקתת עץ שנבנתה במיוחד עבורם. המטיילים יזכו ללינה, מקלחת ושתייה חמה – כל זאת ללא תשלום. ברכיה רוזנבלו, יוזם הפרויקט: “אני מזמין את המטיילים לבקר באחד המקומות היפים בארץ”.

הפתעה נעימה למטיילי שביל ישראל: הישוב סנסנה שבצפון הנגב מציע אירוח חינם בצימר עץ חדש שנבנה עבורם. המטיילים יזכו ללינה, מקלחת ושתייה חמה – כל זאת ללא תשלום. הצימר מאובזר בקומקום, תיונים, סוכר, קפה ומיחם לנוחיות המבקרים. עד עשרה מטיילים יכולים להתארח בבקתה, וניתן להגיע בכל יום בתיאום מראש.

בית העץ הוקם לזכרו של ישי רוזנבלו ז”ל אשר נהרג במהלך טיול בסין לפני כעשור, בטיול שעשה לאחר שירותו הצבאי כלוחם. בן דודו, ברכיה רוזנבלו, יזם את הקמת הצימר בישוב. “חיפשנו דרך להנציח את זכרו של ישי, שאהב כל כך לטייל”, מספר ברכיה. “אני גר בסנסנה, ושביל ישראל עובר ממש סמוך לו. היה הכי מתבקש שנקים דווקא כאן את בית האירוח. אני מזמין את המטיילים לבקר באחד המקומות היפים בארץ ולהכיר את הישוב הנפלא”.

הצימר בסנסנה, צילום: ברכיה רוזנבלו
הצימר בסנסנה, צילום: ברכיה רוזנבלו

שביל ישראל כולל כ-940 ק”מ של שביל מסומן מדן ועד אילת, והוקם בסיוע גופים רבים, ביניהם קרן קימת לישראל. הבקתה, אשר נחנכה בחודש שעבר, משקיפה על היער הסמוך לישוב ושוכנת בתוך “טיילת האחים” בסנסנה: פארק המתפרש על שטח של יותר מ-30 דונם ובו 600 עצי פרי. את הטיילת הקימו תנועת אור וקרן קימת לישראל.

סנסנה הוא ישוב קהילתי-דתי השוכן בצפון הנגב, בין קיבוץ להב למיתר, כרבע שעה נסיעה מבאר שבע. הישוב הוקם לפני כ-12 שנה על ידי מייסדי תנועת אור בעזרת קרן קימת לישראל, החטיבה להתיישבות ומשרד השיכון, לאחר תקופה של 15 שנה בה לא הוקם כל ישוב בנגב. הישוב ממוקם בלבו של יער אורנים, ומלבד מטיילי שביל ישראל, מושך לסביבתו גם רוכבי אופניים רבים. בישוב מתגוררים כ-500 תושבים.

מפת האיזור. באדיבות תנועת אור
מפת האיזור. באדיבות תנועת אור

תנועת אור הוקמה בשנת 2002 במטרה ליישב ולפתח את הנגב והגליל, ומפעילה את מרכז המידע הארצי להתיישבות בנגב ובגליל בשותפות עם קרן קימת לישראל ובסיוע החטיבה להתיישבות. עד כה הקימה אור 7 ישובים חדשים בנגב ובגליל – סנסנה, מרחבעם, מצפה אילן, אליאב, באר מילכה, גבעות בר וכרמית – ויישבה עשרות גרעיני התיישבות צעירים בישובי הפריפריה. כיום תנועת אור היא גורם מיישב מרכזי בישראל, שותפה בהחלטות ממשלה העוסקות בפריפריה, ומקדמת עשרות פרויקטים בנגב ובגליל בתחומי התעסוקה, הדיור, התרבות והתיירות.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *