התנדבות בחו”ל?

ההתנדבות בחוץ לארץ הפכה בשנים האחרונות מאוד פופולארית, האפשרות לשלב טיול גדול והתנדבות למטרה טובה במקומות אקזוטיים בעולם, מאוד מושכת אנשים מכול הגילאים שמעוניינים לחוות חוויה של פעם בחיים. כיום ניתן למצוא שלל חבילות נופש אשר משלבות בין התנדבות במקומות אקזוטיים לטיול. היכן ניתן להתנדב? ובמה ההתנדבות כרוכה?

להתנדב במקומות אקזוטיים

נוכל למצוא היום מגוון יעדים אקזוטיים בעולם בהם נוכל להתנדב ובדרך גם לערוך את הטיול הגדול שכול כך חלמנו עליו. אם אתם אוהבים חיות וכבר הרבה זמן חלמתם שאתם רוצים לטוס לטייל באוסטרליה וניו זילנד, תוכלו להתנדב בחווה לגידול קואלות, יצורים חמודים להפליא, אותם תוכלו להאכיל, לטפל בכל צרכיהם, ללטף ואפילו לראות כיצד הם גדלים ומתפתחים.  מקום נוסף לאוהבי חיות, אשר מושלם להתנדבות ונופש, הוא תאילנד, שם תוכלו להתנדב בחווה לשיקום פילים. תאילנד ידועה כיעד לנופש, המשלב: מבצעים, קניות, ואינספור מסלולי טיול, אליו אלפי ישראלים טסים מידי שנה, שם הם נהנים מרכיבה ומופעי תעלולים עם פילים. מה שרובנו לא יודעים, שהפילים הללו עוברים התעללות רבה, הם נקשרים למשך כל היום עם שלשלאות, לא מקבלים תזונה נאותה ועוד. כיום נוכל להתנדב בשלל חוות שיקום לפילים, שם נוכל לסייע לפילים פגועים ולגלות חיה קסומה אשר מעניקה הרבה חום ואהבה. יעד פופולארי נוסף לאוהבי החיות, הוא אפריקה, הלו היא ממלכת החיות בה תוכלו לטייל בסוואנות ולעשות מדיטציה מול נופים וחיות פרא קסומות, שרואים רק בגן חיות. באפריקה תוכלו להתנדב בחווה לגידול אריות, שם תוכלו להכיר את מלך החיות מקרוב לטפל בו מינקותו ולשחרר אותו בחזרה לסוואנה. מלבד התנדבות בחוות לגידול וטיפול בחיות אקזוטיות, מסביב לעולם, תוכלו להתנדב גם בתחום האנושי. ישנם שלל מקומות בעולם בהם תוכלו ללמד את הילדים המקומיים ולסייע בחינוכם, אם זה בתאילנד, באפריקה, בהודו או בשלל מקומות אחרים אשר זקוקים נואשות למתנדבים.

היתרונות והחסרונות של ההתנדבות בחוץ לארץ

ההתנדבות בחוץ לארץ, טומנת בחובה שלל יתרונות וחסרונות שכדאי לנו לקחת בחשבון לפני שאנחנו עוזבים הכול וטסים. החסרונות הם שלרוב ההתנדבות עולה לנו הרבה מאוד כסף, במיוחד אם מדובר במקום פופולארי, בו יש ביקוש עצום למתנדבים. אומנם אנחנו מציעים את שירותנו ללא תשלום, אך אנחנו לא מקבלים בתמורה טיסה או כלכלה חינם. לעומת זאת היתרונות הם שאנחנו מתנדבים במקומות אקזוטיים שם אנחנו מכירים מקרוב חיות שלרוב אנחנו נוהגים לראות נעולים מאחורי כלוב ונופלת לנו הזכות לעזור להם ולטפל בהם. בנוסף לכך באמצעות ההתנדבות, אנחנו זוכים לעזור וללמד שלל ילדים, בעולם השלישי, שאין להם ממש תקווה ועל ידי ההתנדבות שלנו אנחנו מסייעים להחזיר להם את התקווה ולעודד אותם. ההתנדבות לא רק מסייעת להם, היא מסייעת גם לנו, לגלות עולמות ותרבויות חדשים, להתבגר, ללמוד על עצמינו ולחוות חוויה של פעם בחיים במקומות אקזוטיים.

אודות מחבר הפוסט

One thought on “התנדבות בחו”ל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *