נופש בחו”ל – יעדים מבוקשים

נופש בחו”ל הוא משאת נפש של רבים, חלומם הרטוב. בחירת יעד מבוקש אינה פשוטה – לא כאשר מדובר בטיסה של “פעם בחיים” – במירכאות או בלעדיהן – וגם לא כאשר מדובר בפעם המי-סופר-כמה. נופש בחו”ל מאפשר להינתק – פיזית ונפשית –  מלחצי השגרה. יש רבים אשר חשים כי הם בחו”ל כבר כאשר כף רגלם דורכת בשדה התעופה. ריח ואווירה של חו”ל אופפים ועוטפים את מי שממתינים ליקיריהם השבים מחו”ל או את מי שמלווים אותם בדרכם לשם. כאשר מדברים על יעדים מבוקשים  מדברים על העדפות וטעמים. יש מי שעבורם יעד מבוקש ונחשק הוא בירה אירופאית חשובה ותיירותית כגון פאריז או ברצלונה, בעוד אחרים נמשכים דווקא אל הטראקים בהודו או בדרום אמריקה.

נופש בחו”ל – לאן הפעם

נופש בחו”ל היא אופציה עבור זוגות רומנטיים, משפחות וקבוצות. נופש בחו”ל עשוי להוות בונוס של חברות לעובדיהן. אפשר לטוס או להפליג במסגרת דיל או עסקת חבילה שבה ‘הכול כלול. יש מתכונות שונות לבילוי נופש בחו”ל בהתארגנות עצמית או בטיול מאורגן. יש ארצות הנחשבות למועדפות על קהלים רחבים – כל אחת בשל ייחודה: סין, תאילנד, טורקיה, ארצות הברית ועוד. באמצעות טופס מקוון באתר ניתן לקבל הצעות מסוכני נסיעות שונים על אודות דילים אטרקטיביים. אם אתם חוסכים במשך כל השנה לקראת הנופש, מוותרים על רצונות ואף על צרכים שונים, הנופש בחו”ל עשוי להיות פיצוי מתוק לזמן שבו מנעתם מעצמכם דברים על מנת שתוכלו לממש ולהגשים חלום אישי, משפחתי או קבוצתי.

נופש בחו”ל – אזהרת מסע

נופש בחו”ל יפקח את עיניכם. הפה ייפער בפליאה ובהשתאות. אתם צפויים להיחשף בפני נופים, תרבויות, אנשים, מזונות, מנהגים ותופעות שירחיבו, יעמיקו ויעשירו את ידע העולם שלכם. אתם צפויים לפגוש אנשים השונים מכם “כשוני האש מן המים”, כמאמר המשוררת. נופש בחו”ל יאפשר לכם לטעום חוויות מסעירות, ליהנות מביקור באתרים רבי מוניטין, לצפות במופעים מלהיבים. אתם צפויים לפגוש עושר מנקר עיניים ועוני מכמיר לב, אנשים שחיים בסרט על גג העולם ועלובי חיים שחיים בשוליהם העזובים. צפו להפתעות. שום דבר אינו מובן מאליו – לא כאן, ודאי לא בחו”ל.

נופש בחו”ל איך בוחרים

נופש בחו”ל – לאן טסים. מהיכן מתחילים? באיים הקסומים של יוון. אולי באתרים הרומנטיים באיטליה, במסעדות צרפת? אולי קוראת וקורצים לכם המרחבים הירוקים של סלובניה? יש מי שאוהבים את יערות הגשם, את יפי הקרחונים. יש מי שאוהבים לגעת בסיכונים, לטפס על הרים, להשקיף על נהרות מגבהים אל משוערים. נופש בחו”ל. אם אתם מתלבטים – שבו וחשבו מה הכי חשוב לכם בנופש: עצם היציאה אליו, זמן האיכות שאתם צפויים לבלות בחיק המשפחה או החברים, פגישה עם תרבות חדשה, נופים חדשים, אנשים.  על בחירת המקום משפיעים שיקולים שונים. בשורה התחתונה מה שעשוי לקבוע הוא כמה כסף יש לכם.

רצועת חוף תיירותית בברזיל. צילום: sxc.hu
רצועת חוף תיירותית בברזיל. צילום: sxc.hu

נופש בחו”ל הזמינו מקומות מראש

האיים הקריביים, קוסטה ריקה, מקסיקו, ברזיל, פנמה. אם אתם אוהבים להיקסם מיופיו הפראי של הטבע, מנופים עוצרי נשימה; אם אתם אוהבים תרבויות אנושיות מעניינות, כפרי דייגים ששרדו את הקדמה או – בכיוון אחר: נופש בחו”ל באפריקה? אופציה מעניינת כשלעצמה, אף שהיבשת השחורה אינה בחירה טבעית ואינטואיטיבית לנופש. אבל מאחר ש”תמיד יש פעם ראשונה” תמיד שווה לנסות. לאן שתבחרו לטוס – רצוי לתכנן נופש בחו”ל מבעוד מועד. בניגוד לאמירה היפה כשלעצמה – כל העולם כולו גשר צר מאוד, העולם אינו גשר והוא רחב מאוד. הפיתויים בו רבים. האפשרויות בלתי נדלות. גם אם מציעים לכם לצאת לנופש בחו”ל היום ומאפשרים לכם לצאת מחר – תוכלו למצוא ברשת מקומות אטרקטיביים שלא מסרבים להצעה לטוס אליהם בילוי נעים!

אודות מחבר הפוסט

One thought on “נופש בחו”ל – יעדים מבוקשים

  1. רצוי מאד לתכנן הנופש מראש ולא רק את הנופש אלא גם את ההגעה לנופש במונית לנתב”ג במבצע מוניות נתב”ג רק מאה שקלים מתל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *