בוידעם – פסטיבל אומנות

אמנים חושפים את עבודות הביכורים שלהם: בקולנוע, צילום, מחזאות, אמנות פלסטית, וידאו -ארט ומחול.

מרכז ביכורי העתים, הפטמן 6 תל אביב-יפו, חול המועד סוכות, 16-18 באוקטובר 2011, בין השעות 20:00-23:00

הכניסה חופשית, הציבור מוזמן

פסטיבל בוידעם הינו מיזם אמנות מקורי של יחזקאל לזרוב וסיגל פרץ, מנהלת מרכז ביכורי העתים בתל אביב.

במשך שלושה ערבים בחול המועד סוכות ישנה מרכז ביכורי העתים את פניו ויפתח את שעריו לארח את הקהל הרחב לאירוע אמנות ייחודי, הראשון מסוגו בארץ. בכל חלליו של מרכז ביכורי העתים תיחשפנה יצירות ביכורים של אמנים ישראלים מובילים ממדיומים שונים – תערוכת צילומים, מיצגים, סרטים קצרים, אמנות פלסטית, עבודות וידאו-ארט, קטעי מחול, הקרנת דיאלוגים ומונולוגים מתוך מחזות ע”י שחקנים מקוריים, יחד יוצרים פסיפס מרתק וחד פעמי.

בנוסף תתקיימנה שיחות עם אנשי רוח, אקדמיה ואמנות אשר ידונו בשאלות העולות מהעבודות המשתתפות באירוע: משמעות ההתחלה ביצירה, תהליך שליפת החומרים מהבוידעם, רלוונטיות, חדשנות ועוד. בשיחות ישתתפו מרצים בכירים מאוניברסיטת תל אביב, מבקרי מחול ואמנים המשתתפים בפסטיבל. הקהל מוזמן להשתתף בשיחה.

שם איי הזהב-מוש קאשי, תילום: יח"צ
שם איי הזהב-מוש קאשי, תילום: יח"צ

העבודות שיוצגו בפסטיבל בוידעם נוצרו בתחילת דרכם של האמנים ונשלפו מהבוידעם האישי שלהם. יצירות שאולי נשכחו, או מעולם לא הוצגו, אך שמרו על רלוונטיות ותעוזה. העבודות נבחרו על ידי האמנים עצמם, שהסכימו להציג ולשחזר באומץ את עבודותיהם הראשוניות, חלקן אולי בוסריות, אך כולן מלוות ביופי ובתום של ההתחלה.

בעין סקרנית שואף פסטיבל בוידעם לחשוף את תהליך ההתהוות של האמנות והאמנים החשובים בתרבות הישראלית של זמננו,  ומקווה בכך לעורר השראה בקרב אמנים צעירים המחפשים את דרכם כיום.

בפסטיבל יציגו האמנים: ארי פולמן, ברק מרשל, מיכל רובנר, רנן שור, גדי דגון, ורדי כהנא, יהושוע סובול, מאיה גולד, דויד וקשטיין, מוש קאשי, ענבל פינטו, עדנה מזי״א, ניר ברגמן, גסטון צבי איצקוביץ, שרון ברקת, הלל מיטלפונקט, אניסה אשקר, רנה שיינפלד, ליאת דרור וניר בן גל, ענת גוב, דינה צבי ריקליס, יענקלה יעקובסון, קבוצת זיק, ותיאטרון קליפה.

ישחזרו קטעים מהמחזות: אורלי זילברשץ, אריה מוסקונה, ישראל גוריון, סנדרה שדה, גדליה בסר וליאורה ריבלין.

ניהול אומנותי: יחזקאל לזרוב,  נעה מרק עפר.

הפקה: גבריאלה וילנץ.

בתום הפסטיבל יתקיים באוניברסיטת תל אביב סימפוזיון על פסטיבל בוידעם וביצירות שהוצגו בו.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *