נוסעים לחופשה בכרתים – יוון

ישראלים רבים מחפשים שילוב של חופשה בחו”ל עם מחיר שפוי. חופשה בחו”ל מעצם טיבעה נראית כיקרה יותר בשל עלויות הטיסה המתלוות אליה ומבדילות אותה מחופשה במקומות אחרים בארץ. אולם בחינה מדוקדקת של עלויות החופשה בארץ או חופשה בחו”ל “קרוב” כדוגמת יוון, כרתים, תורכיה, קפריסין וכו.., יכולה ללמד לעיתים שהיא בהחלט בהשיג ידם של ישראלים רבים.

חופשה בכרתים יכולה להיות אופציה מצויינת עבור ישראלים המחפשים שילוב של קירבה לארץ, תנאי תרבות ים- תיכוניים מוכרים, יחד עם מרחק מספיק על מנת להתנתק מהמולת החיים בארץ ומסיר הלחץ התמידי שישראלים רבים חשים שהם מצויים בו בחיי היום- יום שלהם.

איך מגיעים לכרתים?

ליוצאים לחופשה בכרתים, מספר אפשרויות הגעה. ניתן להגיע בטיסות אל על ליוון, טיסות של חברת התעופה היוונית Aegean Airlines ובטיסות שכר שונות. בנוסף, ניתן להגיע מנמל חיפה בשייט ליוון. קרוזים מהנים בספינות תענוגות המגיעות ליוון כטיול בפני עצמו או שעוצרות לזמן מה במסגרת הפלגה ארוכה יותר.

מה ניתן לראות בחופשה בכרתים?

כרתים היא אי באגן הים התיכון המצוי בין קפריסין, יוון, תורכיה. צורת האי מאורכת ומהווה מעין שער למפרץ הים האגאי. בשל צורתו ומקומו המיוחד של האי כל תנועת המעצמות העתיקות שעשו דרכם מאירופה לארצות המזרח התיכון ובהם האימפריה היוונית, האימפריה הרומית ובהמשך הביזנטים והצלבנים, עברו באי הזה והקימו בו מעין בסיסים קידמיים שישרתו את הצבאות והגדודים שעשו דרכם לכיוון המזרח. בהמשך התפתחו חיים עצמאיים בכרתים ואוכלוסיית האי פיתחה לעצמה תרבות חיים משלה.

כתוצאה מכך יש באי הרחב הזה שרידים אריכאולוגיים מתקופות קדומות, מהתרבות היוונית ומהתרבות הרומית בעיקר. שרידים של תרבות חומרית מפוארת זו מושכים אליהם תיירים חובבי היסטוריה רבים במשך השנה.

בחופשה בכרתים ניתן גם להינות מחופי האי היפה הזה המקיפים אותו מכל צדדיו. קו החוף של כרתים הוא מפורץ ומשופע בפינות חמד בהם נוף ים תיכוני מתמזג לחופים ארוכים הטובלים בחורש ים תיכוני.

היכן ניתן ללון בחופשה בכרתים?

כרתים מציעה לתייר הישראלי שתי כיוונים שונים האחד מהשני בפתרונות הלינה.

סוכנים ישראלים משווקים חבילות נופש, הנפוצות ודומות מאוד לחבילות “הכל כלול” המזוהות בעיקר עם הקלאבים בתורכיה. חבילות נופש האלה מעצם טיבעם מבוקשות על ידי ישראלים רבים המוצאים אותם מתאימים לאופי הצרכני-תיירותי שלהם. משלמים פעם אחת סכום קבוע וסגור ומקבלים את כל מרכיבי החופשה במקום אחד: טיסה, העברה, מלון, מזון ולעיתים גם תוספות קטנות של אטרקציות כאלה ואחרות.

מעבר לכך ניתן גם להזמין באופן עצמאי את מרכיבי החבילה ולהרכיב חבילה אישית של החופשה בכרתים. באופן זה ניתן לבחור וילות ( צימרים), מלונות שלא מאוכלסים בישראלים רבים ובכך להרוויח קצת פרטיות ויציאה מהראש הישראלי והצפיפות שישראלים רבים מחפשים אותה בחו”ל ובשל כך מעדיפים אותה על פני חופשה באילת או במקום אחר בארץ.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *