איך להימנע מקלקול קיבה בנופש בחו”ל

טיול על פי רוב הוא חוויה מוצלחת, אלא אם לא נזהרתם והקלתם ראש בפרטי הקטנים. להיות חולה בחו”ל, בין אם זוהי מחלה שחולפת אחרי מספר ימים ובין אם זוהי מחלה ארוכה יותר, היא חוויה לא נעימה אשר עלולה להרוס לכם את כל הטיול וחבל.

אחת התקלות הידועות ביותר ממנה סובלים מטיילים רבים ברחבי העולם היא קלקול קיבה אשר גורם לכם להישאר צמודים אל החדר בו אתם ישנים, ולא מאפשר לכם לצאת ולטייל שהרי זו המטרה לשמה יצאתם לטיול.

אם זה עתה מצאתם דילים לחו”ל והטיסה הבאה שלכם עתידה להמריא בקרוב, כדאי שתדעו כיצד יש להימנע מקלקול קיבה, אשר על פי רוב מגיע משתיית מים או מאכילת מזון לא נקי דיו.

שימו לב מה אתם שותים

כאמור החיידקים אשר גורמים לקלקול קיבה, הם חיידקים אשר נמצאים במזון או במים אותם אתם שותים. אם בחרתם לצאת לנופש באחת המדינות הרחוקות, או במדינות עולם שלישי, הרי שחשוב ביותר להקפיד על הכללים כדי להימנע מקלקול קיבה, אך זאת נכון גם לגבי מדינות מערביות אליהן אתם יוצאים אל הנופש שלכם.

מים הם מקור לחיידקים רבים ועל כן בצעו את הפעולות הבאות:

אם הינכם רוכשים בקבוק מים מינראלים, בחנו היטב את סגירת הבקבוק וודאו כי הוא לא נפתח לפני שרכשתם אותו. מדינות רבות, בעיקר מדינות עולם שלישי, נוהגות למלא את הבקבוקים בשנית מבלי לבצע טיהור מים בידי מתקן מים מיוחד , כך שלמעשה אתם חושבים כי רכשתם מים מינראלים מטוהרים אך אלו הם מים מהברז שלא יעשו לכם טוב.

אל תשתו מים מהברז – אין זה משנה לאיזו מדינה יצאתם לטיול ובטח אם מדובר במדינות עולם שלישי , אל תשתו מים מהברז, אלא רק מים מטוהרים, על מנת לא לקחת את הסיכון וללקות בקלקול קיבה. גם אם המקומיים מראים לכם כי הם שותים את המים ללא בעיה אל תשתכנעו משום שיכול להיות מאוד כי גופם חסין לחיידקים הללו מעצם היותם מקומיים.

הרתיחו את המים – אם אין לכם ברירה אלא לשתות את המים מהברז, הרתיחו אותם לפני וקררו אותם על מנת לא לקחת סיכונים מיותרים שעלולים להרוס לכם את הטיול.

כמו כן בחנו את הכוסות בהן אתם שותים, אם אין לכם כוסות חד פעמיות הרתיחו את הכוסות בהן אתם עתידים לשתות משום שלעיתים החיידקים נמצאים גם על הכוסות בהן תשתו.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *