שלוש אופציות מיוחדות לטיולים בקבוצה

טיולים בקבוצה הן דרך נהדרת להתגבש, להכיר טוב יותר זה את זה, לשבור את השגרה המאפיינת את הדינאמיקה בין חברי הקבוצה ופשוט ליהנות מקצת “יחד”. בין אם זוהי משפחה, קבוצת חברים או צוות עובדים- טיולים במסגרת קבוצתית יספקו לחברי הקבוצה חוויה נהדרת שלא תישכח. שלושה רעיונות לטיולים מיוחדים בקבוצה במאמר שלהלן.

טיולי סגווי קבוצתיים

נסיעה בסגווי, אטרקציה שחלחלה בעת האחרונה אל תחום טיולי הקבוצות, היא הרפתקה מטריפה ליחידים ולקבוצות כאחד. הסגווי- או רכינוע- כפי שהוא נקרא על-ידי האקדמיה ללשון עברית, הוא כלי תחבורה חשמלי קטן, המורכב משני גלגלים ושהנסיעה בו נעשית תוך כדי עמידה עליו, כך שכאשר הנוסע רוצה לנוע קדימה עליו לרכון לפנים ואילו כאשר ברצונו לנוע אחורה עליו להישען לאחור.

חברת זוזו, שהיא חברת הסגווי הגדולה בישראל מחזיקה בבעלותה צי מרשים של כלי סגווי ועל כן היא ערוכה לספק ליחידים ולקבוצות כאחד חווית סגווי מופלאה ומיוחדת. נסיעה בסגווי היא מהנה, לא רק מעצם השימוש בסגווי, שהוא שונה מכל כלי תחבורה אחר, אלא גם בשל העובדה שהסגווי מאפשר לראות יותר בפחות זמן, זאת תוך אימוץ מינימאלי של הגוף מבחינה פיזית.

רבים יטענו, כי טיול קבוצתי רגלי או כזה המבוסס על פעילות גופנית מסוג אחר, מעקר את מוטיב ההנאה, מאחר שבשלב כזה או אחר הוא יתיש ויעייף את חברי הקבוצה. בשימוש בסגווי לעומת זאת, פוטנציאל ההנאה הוא רב יותר מאחר שכאמור, השימוש בו אינו מצריך השקעת אנרגיה פיזית כלשהיא.

טיולים בחיק הטבע

ככל שהטכנולוגיה, המודרניזציה ופלאי התקשורת חודרים יותר לחיינו, כך אנחנו הולכים ומתרחקים מאחת מנפלאות הבריאה הגדולות ביותר שנתברכנו בהן- הלא הוא הטבע. רובינו שוהים כיום בתוך מבנים, הרבה יותר מבעבר, ולרוב בישיבה ממושכת מול מסך המחשב. טיול קבוצתי בחיק הטבע הוא יופי של דרך לא רק לעבוד על האינטראקציה הקבוצתית,  אלא גם להתקרב לאמא אדמה, לנשום אוויר צח נטול קרינה, לצבור אנרגיות ולספוג קצת וויטמין D. טיולים בחיק הטבע יכולים להתנהל בכל אחד מאזורי הארץ, במדבר, בצפון הירוק, לצד מעיינות ונחלים או תוך כדי הליכה רגלית על גב ההר. הם יספקו לכל חברי הקבוצה הזדמנות לעבוד על התקשורת המאפיינת את יחסיהם הבין-אישיים תוך כדי התוודעות מעמיקה יותר אל נופיה של הארץ וכל זאת על רקע מראות יפים של טבע ותחושה של אותנטיות.

כדי לבחור מסלול טיולים אידיאלי עבור הקבוצה ניתן להיעזר ברשת האינטרנט או בספרי טיולים או לחילופין לשכור שירותיו של מדריך טיולים, שבידיו תופקד משימת בחירת נתיב הטיול וליווי הקבוצה לאורך כל היום. מדריך טיולים יוכל למצוא בקלות מסלול טיולים מוצלח עבור הקבוצה, כזה שיתיישב עם העדפות חבריה ויהלום את אופיים.

טיול מאורגן לחו”ל

אלו שתקציבם יאפשר להם ושירצו ללכת עם רעיון הטיול הקבוצתי קצת “רחוק יותר”, יוכלו לשקול אופציה של השתתפות בטיול מאורגן בחו”ל. טיול קבוצתי בחו”ל הוא חוויה יוצאת מגדר הרגיל, קודם כל מכיוון שהביקור במדינה זרה ובלתי מוכרת הוא אירוע מרגש, מסעיר ולא שגרתי.

מעבר לכך, היציאה מהארץ מאפשרת להתנתק מהמירוץ המאפיין את חיי היומיום בישראל ולצלול את תוך תחושה רגועה ושלווה יותר. כאשר כל אחד מחברי הקבוצה שישתתפו בטיול המאורגן לחו”ל יימצאו במצב תודעתי “שקט” יותר, מערכות היחסים והחברויות שיכולות להתפתח בקונטקסט כזו הן מפתיעות ויוצאות מן הכלל. כך למעשה, טיול קבוצתי בחו”ל מאפשר למשתתפיו לא רק להיחשף למקומות חדשים, לתרבות אחרת ולסגנון חיים שונה, אלא גם לרקום קשרי חברות מיוחדים שלא היו נרקמים אחרת.

מרבית סוכנויות הנסיעות וחברות הטיולים כיום מציעות ללקוחותיהן טיולים קבוצתיים מסוג אלה, כך שכל אלו שהאפשרות לצאת מגבולות הארץ קוסמת להם, יוכלו לפנות אל אחת מסוכנויות הנסיעות הגדולות ולהתעניין לגבי טיול קבוצתי לחו”ל. בדרך כלל, באמתחתה של כל סוכנות נסיעות מבחר רחב של יעדי נסיעה, כך שהמתעניינים באופציית הטיול המאורגן יוכלו וודאי למצוא מתוך סל האפשרויות, את זו שנראית להם ביותר.

נסיעה קבוצתית בסגווי, טיולים רגליים בחיק הטבע או נסיעה במסגרת קבוצתית לחו”ל- אין ספק כי בקונסטלציה קבוצתית יכולים לקרות דברים נפלאים ובטח שהבילוי הקבוצתי יתרום לכל אחד ממשתתפי הקבוצה באופן אישי ול”יחד” הקבוצתי כאחד.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *