חווית מדריך סקי ישראלי בחו”ל

כבכל שנה בחג החנוכה, מדריכים מאיגוד מדריכי הסקי והסנובורד הישראלי, טסים לרחבי אתרי הסקי בעולם ומדריכים מאות ישראלים.יו”ר האיגוד תומר שולמן מספר על החוויה כמדריך.

כבכל שנה בחנוכה אנו יוצאים להדרכות באתרים שונים באירופה, השנה מאירהופן שבאוסטריה,שבוע לפני הנסיעה וכל הדיווחים מספרים על כך שאין שלג, לא סתם אין שלג אלא שעדיין מטיילות פרות על שטחי המסלולים ומלחחות להן עשב בהנאה.

יומיים לפני מהסיעה מתחיל לרדת שלג ורמת המתח יורדת קצת, אותה מערכת של שלגים, מסתבר, ממשיכה ומלווה אותנו עד היום האחרון לחופשה.

אנחנו המדריכים יוצאים בד”כ יום אחד לפני הקבוצה, גם כדי להכיר יותר טוב את האתר וגם כדי להוריד קצת חלודה ולקבל את המודרכים כמו שצריך…

מדריכי סקי, צילום: יח"צ
מדריכי סקי, צילום: יח"צ

העיירה מאיהופן שבעמק זילרטל באוסטריה הינה אחת העיירות היפות, היא גדולה באופן יחסי לעיירות סקי ויש לה הרבה מה להציע, גם ביום וגם בלילה.

הקבוצה איתה יצאתי בחנוכה היתה הגדולה ביותר מאי פעם, כ 300 איש, היינו 36 מדריכי סקי וסנובורד וזה ממש תענוג להדריך בקבוצה כה גדולה, גם מבחינה חברתית זה כייף גדול וגם מבחינה מקצועית, כשיש הרבה קבוצות כל מודרך יוכל למצוא את הקבוצה המתאימה בדיוק לרמה שלו.

בסנובורד היינו חמש קבוצות, אני הדרכתי את קבוצה 4, מתקדמים, ביום הראשון, אנו לומדים להכיר אחד את השני, ביום זה יש גם הכי הרבה שינויים בין הקבוצות, כל אחד עובר לקבוצה המתאימה ביותר לרמת הגלישה שלו, בכל ערב אנו המדריכים יושבים לישיבת צוות עוברים על החומר הנלמד, עושים תוכניות ליום המחר ומשנים את הרכבי הקבוצות ככל שיש צורך בכך.

החופשה עברה בהצלחה גדולה, הרבה שלג על המסלולים, מאט מאוד פציעות וגם הן קלות ביותר, הרבה חיוכים, בירות ומצב רוח מרומם.

איגוד מדריכי הסקי הינו האיגוד המקצועי בארץ העוסק בלימוד טכניקת הגלישה בסקי שלג.באיגוד חברים עשרות מדריכי סקי פעילים אשר עברו קורס מדריכי סקי בהסמכת ביה”ס למאמנים של מכון וינגייט.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *