איסתא מקימה מלון בוטיק לעסקים בהשקעה של 60 מיליון ש”ח

איסתא מקימה מלון בוטיק לעסקים 4 כוכבים בתל אביב – בהשקעה של 60 מיליון שקל – המלון יוקם בשיתוף קבוצת יזמים בהנהגת ירון לוי, יו”ר אמריקן אקספרס נסיעות מקבוצת איסתא. זהו המלון הרביעי בפורטפוליו המלונות של קבוצת איסתא בישראל, וצפוי להיפתח בשלהי 2018 בהשקעה של כ-60 מיליון שקל. איסתא נכסים, בניהולו של שמעון סיבוני, מחזיקה 40% מהבעלות והיזמים מחזיקים ב-60%.

איסתא ליינס (ת”א: אסתא), חברת התיירות הגדולה בישראל, הודיעה כי יזמה הקמת מלון בוטיק בן 50 חדרים מחדש, עפ”י תקני בנייה ירוקה ובנייה מלונאית, תוך התאמה מלאה לדרישות תוכנית הכוכבים החדשה של משרד התיירות. בנוסף להיותה חברת התיירות הגדולה בישראל, עוסקת בהשקעות בנדל”ן כולל מלונאות בישראל ובחו”ל ובנדל”ן מניב, פעילות המשמשת אותה כמקור למימון פעילות התיירות.

זהו המלון הרביעי בפורטפוליו המלונות של קבוצת איסתא בישראל, וצפוי להיפתח בשלהי 2018 בהשקעה של כ-60 מיליון שקל. איסתא נכסים, בניהולו של שמעון סיבוני, מחזיקה 40% מהבעלות והיזמים מחזיקים ב-60%.

המלון החדש שיוקם בתל-אביב הוא מלון עסקים בדירוג 4 כוכבים של משרד התיירות, הכולל מסעדת שף ובר, בריכת שחייה על הגג, חניון, חדר כושר וחדרי ישיבות. הליך קבלת היתר הבנייה ערך יותר מארבע שנים בשל הייחודיות בשינוי ייעוד הנכס וקבלת היתר בנייה מכוח תמ״א 38. במסגרת התב״ע של לב העיר תל-אביב מתאפשרת הפיכתם של עשרה מבני ציבור בלבד לבתי מלון או בתי דיור מוגן. סעיף זה בתב״ע איפשר לאיסתא להשביח את המבנה ששימש במשך שנים ספריית יידיש.

בכוונת ירון לוי, מיזמי הפרויקט ויו״ר אמריקן אקספרס נסיעות מקבוצת איסתא, לעשות שימוש בסינרגיה הטבעית בין החברה בראשותו לבין המלון בבעלותו בכדי לשווקו לאנשי עסקים, תוך שיתוף פעולה עם מאות הלקוחות העסקיים של אמריקן אקספרס בארץ ובעולם, וכחלק מאסטרטגיית הנדל”ן של איסתא. ירון לוי אמר: “בחרנו להרוס את המבנה ולבנותו מחדש מכוח תמ״א 38, מהלך נדיר בבנייה מסחרית/ציבורית המצריך התנהלות מורכבת מול הרשויות. תוכנית התמ״א לא נתנה עד היום פירוש מובהק למבנים שאינם למגורים, ועל כן היה צורך לפרש את כוונות המחוקק בקשר עם שילוב התמ״א לתב״ע שעוסקות בעיקרן במבנים למגורים”.

המלון יבנה במקומה של ספריית היידיש י.ל פרץ (רחוב ברנר), ותוכנן על ידי אדריכל יואב מסר (מלון נורמן/ מרכז פרס לשלום). על עיצוב הפנים של המלון הופקד מעצב המסעדות והמלונות ירון טל. שותפיו של לוי בפרויקט הם מסעדנים, המחזיקים בין היתר במסעדת פו סושי בתל-אביב, קיסו בקריית אונו ונוצ׳ ברמת השרון.

איסתא מקימה מלון בוטיק לעסקים בהשקעה של 60 מיליון ש"ח
איסתא מקימה מלון בוטיק לעסקים בהשקעה של 60 מיליון ש”ח

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *