טיול לנחל אלכסנדר בתמונות

נחל אלכסנדר הינו שמורת טבע של רשות הטבע והגנים בישרא, הנחל נקרא על שמו של המלך החשמונאי אלכסנדר ינאי והוא מהווה את אחד הנחלים הגדולים ביותר באיזור השרון. שמורת הטבע נחל אלכסנדל הכוללת בתוכה גם את חוף בית ינאי טומנת בחובה המון נופים נפלאים: החל מהנחל עצמו, שדות חלקאיים, חורשות, חולות זהובים, ים טהור וחופים מדהימים (חוף בית ינאי הינו מהנקיים ביותר בארץ), צמחיה פורה ועוד…

הנחל מתחיל באיזור שכם והוא ממשיך דרך כוכב יאיר, עלה בטייבה ונשפך בסופו לים התיכון באיזור מכמורת, לקרת סופו של הנחל ניתן לראות את גשר הצבים שקיבל את שמו על שם צבי הענק נשוחים במקום שניתן לראות בעונות מסויימות של השנה. בנחל אלכסנדר מומלץ לטייל באביב בקיץ מכיוון שבחורף לפעמים הנחל עולה על גדותיו, איזור הניקוז של הנחל כ- 580 קמ”ר.

מפת הגעה לנחל אלכסנדר
מפת הגעה לנחל אלכסנדר

אטרקציות ונופים באיזור נחל אלכסנדר

באיזור הנחל תוכלו למצוא את ח’ירבת סמראה, שהיא גבעה יפיפיה ובראשה בית עתיק הבנוי מאבני כורכר, עם נמשיך עוד קצת למעלה נוכל לחזות בגבעת הנרקיסים, שבד”כ בחודשים נובמבר דצמבר ניתן לחזות בפריחת הנרקיסים המדהימה בגבעה. כמו כן ניתן לחזור מהגבעה בנופי הים התיכון וחלקים ניכרים מנחל אלכסנדר. מומלץ מאוד!

חורשת האקליפטוס (כן, יש גם שיר כזה) הינה עוד אטרקציה נפלאה במקום והיא שוכנת למרגלות גבעת הנרקיסים, בתחילת החורשה תוכלו לראות גם מפה של כל האיזור וישנן שם גם שולחנות ואיזורי קמפינג של רשות הטבע והגנים. בחזים ובכלל באביב קיץ ניתן לראות שם מאהלים ואת המוני בית ישראל שבאים לעשות “על האש” ולצאת לפיקניק עם המשפחה בחיק הטבע.

הכניסה לגן הלאומי נחל אלכסנדר. צילום: יואב בן פורת
הכניסה לגן הלאומי נחל אלכסנדר. צילום: יואב בן פורת

המסלול הינו מסלול הליכה בדרגה קלה ומתאים לכל המשפחה להליכה רגלית, במשך המסלול ניתן לראות גם המון רוכבי אופניים מדוושים בשמורה. המסלול של נחל אלכסנדר הינו מסלול בדרגת קושי קלה והוא מתאים לכל המשפחה, בסופו של המסלול כדאי לעצור לקראת גשר הצבים החוצה את הנחל, ואם יתמזל מזלכם תוכלו לראות גם את הצבים הנמצאים במקום.

לאחר מכן ניתן להמשיך לאיזור חוף בית ינאי שמהווה גם הוא איזור קמפינג מסודר, תוכלו למצוא שם בשבתות וחגים את המוני בית ישראל, באיזור גם מקלחות ושירותים ציבוריים וכן מסעדות על המים המגישות שתיה מכל הסוגים ומאכלי ים.

ועכשיו… ניגש לתמונות ולנוופים המדהימים אשר יתגלו לעיניכם במהלך הטיול באיזור נחל אלכסנדר.

טיול נעים ומהנה יהיה לכם בנחל אלכסנדר 🙂

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *