פסטיבל פלאי המדע – חול המועד סוכות 2013

טילים אקולוגיים וריחוף באוויר, דינוזאורים, מים, ויצירת עננים סדנאות יצירה ומדע, 80 מוצגים, 15 דינוזאורים, סיורים מודרכים, הפעלות והתנסויות גן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, רחובות חג סוכות 18-28 לספטמבר.

גן המדע של מכון דוידסון מביא את מיטב פעילויות המדע מהשנה החולפת לעשרה ימים מלאים בפלאים. באודיטוריום המקורה ידגימו תופעות מרהיבות של אש ולהבות, חושך ואור –  כיצד מפיקים אור, איך רואים בחושך? ומהו אור בלתי נראה ? המדריכים המיומנים ידגימו בבטיחות את מגוון הצבעים של האש ויסבירו איך יוצרים מטף ביתי.

עוד באודיטוריום: כיצד מזיזים מקל ללא מגע, איך מעלימים מים, וכיצד מרחפים באוויר ! בסדנאות היצירה המדעיות ילמדו את סודות הפיסיקה של ה’יו-יו’, את הקשר בין הרי געש לביצים וביחד עם הילדים ישגרו טילים אקולוגיים. ברחבי הגן יתקיימו הדגמות באוויר הפתוח, ובהן תתקיים היכרות עם הגזים המקיפים אותנו במצבי צבירה שונים, המדריכים יחשפו את צבעו של החמצן ויחד עם הקהל, ייצרו ענן בגן.

גן המדע מלא באפשרויות משחק, צלילים וחידות. כבר במשחקי הילדות של כל אחד מאיתנו משולבים עקרונות מדעיים. בסדנת משחקי מדע יציגו את העקרונות הפיזיקליים של מגדלי קוביות וירכיבו משחק ברוח תערוכת הדינוזאורים. בסדנת צלילי המוסיקה יסבירו בהתלהבות מהו ‘גל’ וכיצד גלים מתקדמים באוויר שמקיף אותנו.

המדריכים יסבירו על תהודה והגברה של צלילים ויחשפו את החלקים המתמטיים החבויים בתוך מוזיקה שאנו שומעים. בסדנת ‘בועות סבון’ הילדים יוכלו להכנס אל תוך בועות ענקיות וגם לגעת בבועה מבלי שהיא תתפוצץ. מבקרי הגן יקבלו בכניסה כתב חידה מוצפן וכדי לפתור אותו יהיה עליהם לעבור בין כל המוצגים, ובסוף – לאסוף פרסים. גם בכיפת הטבע של הגן, האקו-ספירה, יתקיים חידון קולי בנושא  קולות והצלילים שמפיקות חיות אקזוטיות בטבע.

מי מפחד מדינוזאור קטן - צילום דבורה דיקסון
מי מפחד מדינוזאור קטן – צילום דבורה דיקסון

תערוכת הדינוזאורים הגדולה ממשיכה להציג בגן, לשאוג וגם לזוז. הסטגוזאורוס, הולוסירפטור, הטירנוזאורוס רקס וכמובן הדינוזאור הגדול בעולם, הארגנטינוזאורוס המתנשא לגובה שתי קומות מוצגים כולם בין העצים והשיחים ומניעים את ראשם בשאגות כשמבקרים מתקרבים אליהם. בחלל התערוכות הסגור המעוצב כג’ונגל פראי יסבירו איך נוצרים מאובנים של דינוזאורים וכיצד יודעים מה גילם (תיארוך רדיומטרי), איך הדינוזאורים שלא יכלו לשחות הצליחו לעבור בין יבשות ומה הקשר בין תבשיל ‘עוף באננס’ למאובני דינוזאורים.

התערוכה מתמקדת במדע שמאחורי הדינוזאורים ובדינוזאורים ‘הכי הכי’: הדינוזאור הכי גדול והדינוזאור הכי קטן, הטורף האכזר ביותר, הצייד הטוב ביותר, הדינוזאור עם השריון החזק ביותר ועוד. לצידם יוצגו דינוזאורים מיוחדים במינם, לדוגמה: הדינוזאור ששוקל כמו סמארטפון מתקדם (110 גרם) הוא האנכיאורניס ולצידו הדינוזאור שהוא הקטן ביותר אך מתהדר בשם הארוך ביותר – מיקרופכיספלוזאורוס. הדינוזאור הראשון והעתיק ביותר – אאורפטור והדינוזאור עם הראש הכי גדול – טורוזאורוס. סה”כ בגן מוצגים כ-15 דינוזאורים זזים, שואגים, “נושמים” וממצמצים. מומלץ להצטרף לסיור מודרך בין הדינוזאורים !

הפעילות מתקיימת בתאריכים 18-28 בספטמבר, חג סוכות תשע”ד. הגן פתוח בכל יום בין השעות 09:00 ועד 19:00, בשישי ובערבי חג עד השעה 14:00.

כרטיסים: מבוגר-75 ₪. ילד (5-18) -65 ₪. ילד מתחת לגיל 5 – חינם. משפחתי-280 ₪. אזרח ותיק-37.5 ₪.

במקום תוצב סוכה כשרה. עדכונים שוטפים על הפעילויות ומידע נוסף יפורסמו באתר האינטרנט של גן המדע בכתובת, טלפון לבירורים 08-9344528

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *