ויזה זה לא רק כרטיס אשראי

מאת: קידום אתרים – SEO Israel

ויזה לארה”ב , משבר כלכלי או לא, אתם עומדים בפני נסיעה לתפוח הגדול, לקבל קצת פרופורציות ולראות הכול ובענק. מזל טוב. אבל קודם – בין אם בא לכם טיול בזבזני באמריקה, בין אם קפצתם לעשות קופה ב’עגלות’ בקניונים ובין אם זו עוד נסיעת עסקים מתישה – לא תוכלו להתחמק מהפרוצדורה ששמה ויזה לארה”ב.

כל בעל לאום זר, בכל גיל, חייב בהוצאת ויזה לארה”ב, תהא מטרת נסיעתו אשר תהא. זוהי בעצם אשרת הגעה ליבשת, כאשר בטרמינל האמריקני קובעת מחלקת ההגירה, אם תורשו להמשיך הלאה. במילים אחרות, ויזה לארה”ב היא בעצם אשרת שהיה, אלא אם הוחלט אחרת בשטח.

קיימים שני סוגים בסיסיים של ויזות לארה”ב: ויזה זמנית וויזת הגירה. כאן נכנס תפקידה של שגרירות ארצות-הברית בישראל, שמקום מושבה ברחוב הירקון שבתל-אביב.

טיפ: אל תסתבכו עם האמריקנים

האמריקנים, מעבר להיותם מרובעים והולכים ‘לפי הספר’ בענייני חוקים ובכלל, מקפידים יתרה על ענייני ויזה לארה”ב הברית בשל הקלישאה המוכרת לפיה הגודל כן קובע. מיליוני תיירים בעלי אזרחות זרה מבקרים בארה”ב מדי שנה, אחרים נשארים בה לצמיתות. כדי לא להפוך לארץ אוכלת יושביה, מטילים האמריקנים את חובת ההוכחה על מבקשי הוויזה, לכך שאין בכוונתם להתנחל במדינתם ‘פוראבר’.

חשוב לדעת, כי תהליך בקשת ויזה לארה”ב עבור ילדים מתחת לגיל 14 או מבוגרים מעל גיל 80, שונה. הפרטים המלאים מופיעים באתר שגרירות ארצות-הברית בישראל.

ויזה לארה”ב פירושה גם ראיון אישי. לעיתים, אם התמזל מזלכם, הראיון יהיה מהיר ושטחי (מפאת חוסר בזמן, עומס מרואיינים או כל סיבה אחרת). במקרים אחרים, ‘יתעכבו עליכם’ זמן מה נוסף, בעיקר אם אתם בעלי רקע טכני או מדעי, וכאמור ילידי מדינות ערב או חיילים משוחררים.

ויזה לארה”ב – לך תוכיח שיש לך אחות

מטרת הראיון ברורה: לוודא שאין בכוונתכם להשתקע בארצות-הברית. רוצים ויזה לארה”ב? שכנעו את המראיין שיש לכם בארץ עבודה, לימודים, משפחה, וכיוצא באלה. לא פעם נדחות בקשות ויזה לארה”ב, רק משום שהמראיין לא השתכנע בכנות כוונותיו של היוצא את הארץ וחושב שאתם עלולים למצוא עבודה בחו”ל ולהשתקע שם באופן לא חוקי. בנוסף, נדחים רבים הם בעלי עבר פלילי כלשהו, והאמריקנים לא יאשרו ויזה לארה”ב במקרים פליליים גם אם תלבשו חולצה של ברק אובאמה ביום הראיון. עם זאת, ישראלים רבים טוענים כי נדחו גם ללא סיבה נראית לעין.

האמריקנים בודקים בזכוכית מגדלת, לתשומת לבכם, חיילים משוחררים, ולהבדיל – ילידי מדינות ערביות ומוסלמיות. מנגד, מי שהוריו הם ילידי היבשת האמריקנית, זכאי לקבל ויזה לארה”ב באופן כמעט אוטומטי, עם מעט פרוצדורות פשוטות. מאחר והגשת הבקשה לוקחת זמן, כל נוסע צריך לעשות את חישוביו בהתאם למועד המתוכנן שבו הוא מעוניין לעזוב את הארץ. מטבע הדברים, חודשי הקיץ והחודשים שלפני חגי ניסן ותשרי נחשבים לתקופה עמוסה מאוד. מומלץ, לפיכך, להגיש את הבקשה לוויזה כמה חודשים לפני תאריך הנסיעה המיועד. אישרו את בקשתכם לוויזה? קונגרשיוליישנס! עכשיו תתבקשו להפקיד את הדרכון שלכם בשגרירות. למה? ככה. זה הנוהל. לבד מכך, דעו שאישור ויזה לארה”ב מוגבל בזמן, הכול תלוי הנסיבות האישיות שלכם.

פרטים אודות מחבר המאמר:

חברת אס.אי.או ישראל, מספקת שירותי קידום אתרים מקצועי במנועי חיפוש ושירותי שיווק באינטרנט עבור אתרים בארץ ובחו”ל. החברה פעילה משנת 2004, ובין לקוחותיה חברות מובילות במשק וכן חברות קטנות ובינוניות.

אס.אי או ישראל עוסקת בתחומים שונים כגון לימודים, עבודה ועוד נושאים רבים נוספים.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/40125/ויזה-זה-לא-רק-כרטיס-אשראי

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *