איפה נעלם סוכן הנסיעות?

שנות האלפיים הביאו עלינו את אחד מהשינויים הגדולים ביותר שהתרחשו בשנים האחרונות, כאשר חלק רק מהשינויים זהו עולם האינטרנט שהשפיע רבות על ענף התיירות והנסיעות ברחבי כל העולם וכמובן שגם בישראל.

כיום השימוש בפלטפורמת האינטרנט במקום סוכן הנסיעות בשביל למצוא חופשה הוא גדול יותר ופופולארי הרבה יותר מבעבר, אז איפה נעלם סוכן הנסיעות..? הגעת למקום הנכון בו תדע היכן הוא נעלם!

כיום הסוכן הנסיעות הפך לפחות מועדף

למרבית מהאנשים בעולם רשת האינטרנט הביאה מגוון רחב של אפשרויות ודברים מצוינים, החל מקניות דרך הרשת וכמובן מציאת חופשה, אבל לעומת אחרים כמו למשל בעלי המקצוע השונים או יותר נכון סוכני הנסיעות הדבר הפך לבעיה לא קטנה, כאשר כיום סוכן הנסיעות הפך בעצם לסוג של יד שנייה ותחליף לרכישת החופשה, כי אחרי הכל מי צריך את הסוכן כאשר את החופשה ונופש ניתן למצוא באינטרנט במחירים טובים הרבה יותר.

כמובן שאחת מהסיבות העיקריות שסוכן הנסיעות הפך כיום לפחות מועדף ופחות אהוד בקרב אוכלוסיית המטיילים והנופשים ברחבי העולם, זה בגלל הדחף הגדול שהיה בעבר וגם היום לסוכני המכירות רק למכור עוד ועוד, כאשר כיום מנסים מרבית מסוכני הנסיעות ליצור מיתוג חדש לעצמם כ”יועצי תיירות” יותר מאשר סוכני נסיעות ואנשי מכירות.

סוכן הנסיעות נעלם בגלל ש…”ענף התיירות מוכר את עצמו בנזיד עדשים”

במידה ושאלתם את עצמכם בנוסף למה סוכן הנסיעות נעלם מהמרקע ולמה כיום האינטרנט תפס את מירב צומת הלב של הנוסע והמטייל ברחבי העולם, אז חשוב לציין שגם לסוכני הנסיעות יש אשמה לא קטנה בתחום, כי אחרי הכל מדובר על ענף שכפי שאמר קובי קרני – יושב הראש של התאחדות איגוד סוכני הנסיעות “הענף מוכר את עצמו בנזיד עדשים”, החל ממכירת חופשות וטיולים במחירים נמוכים יחסית שכוללים גם עמלה מאוד נמוכה בעבור הסוכן בגלל תחרות קשה וגדולה של הסוכנים וכמובן בגלל האפשרויות השונות שניתנות כיום לציבור הרחב לעבוד כסוכני נסיעות מן המניין, פעם בשביל להיות סוכן נסיעות היה צורך בתעודה שאותו אדם עבר קורס, אבל כיום ניתן לראות שבעצם מדורי דרושים חינם מציעים לכל אדם ולהגיע ולנסות את מזלו כסוכן נסיעות מן המניין ללא ניסיון וללא ותק כלשהוא, מה שבלי שום ספק מוריד את רמת האיכות של אותו סוכן.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *