הזמנת טיסה ללא סוכן

מאת: דניאל מרקס

הזמנת טיסות בעולם דיגיטאלי

בתוך כעשור השתנה העולם: פתאום נראה כי הזמנת טיסות אינה תורה מסיני ובאמצעות האינטרנט כל ילד יכול לבצע הזמנת טיסה ללונדון, לקנדה או לטימבוקטו. סוכן הנסיעות המעודכן העביר את פעילותו המשרדית למרחב הווירטואלי ומאפשר לכל אחד לצפות במאגר הנתונים שהיה עד לא מזמן סודו המקצועי. חברות התעופה לא נשארו מאחור והן מאפשרות לכל אדם לבצע הזמנת טיסה מאתר האינטרנט שלהן. ובאשר לכרטיסי הטיסה המפוארים המודפסים – אלה נעלמו מן העולם או למעשה עברו מטמורפוזה והפכו לווירטואליים.

הזמנת טיסה ללא טעויות

אז האחריות על הזמנת טיסה הועברה לידינו ולמרות (ואולי בגלל) המידע הרב באינטרנט עדיין לא כל אדם בקיא במנגנון כסוכן נסיעות, וכך עלול לבצע הזמנת טיסה שגויה או רחמנא ליצנן לרכוש כרטיס במחיר יקר מהמחיר שהשיג השכן. אמנם הניסיון עושה את שלו ומחופשה לחופשה נשתפר, נלמד משגיאות העבר ונפיק לקחים. אך אפשר להימנע מטעויות כבר עכשיו על ידי אימוץ מספר כללים המבוססים על ניסיונם של אחרים:

לפני הזמנת טיסה בדקו האם יש דמי ביטול – הזמנת טיסה זמן רב לפני מועד הטיסה מומלצת אך תוכניות עלולות להשתבש ולעתים נאלצים לבטל או לשנות את ההזמנה. חברות התעופה הסדירות מאפשרות לפעמים לבטל את הכרטיס ללא דמי ביטול. בכל מקרה, תמיד כדאי לבדוק האם יש דמי ביטול ואם כן מהו שיעורם. אם אתם סבורים כי משהו אכן עלול להשתבש, תנאי הביטול יהיו לרכיב מכריע בבחירת כרטיס.

הזמנת טיסה ישירה עדיפה – היא עדיפה גם בגלל אי הנוחות שנגרמת בעת החלפת טיסות וגם כי לרוב, טיסה ישירה היא זולה יותר מטיסה לאותו היעד וכרוכה בחניית ביניים והחלפת מטוס.

מצד אחר, יש המנצלים את נחיתת הביניים (אם היא ארוכה דיה) לביקור במקום בנוסף ליעד העיקרי.

בדקו היטב היכן נוחתים – ביעדים רבים יש כמה שדות תעופה. לא נעים לגלות כי בית המלון שהזמנתם אמנם קרוב מאוד לשדה תעופה אבל לא לשדה שבו אתם נוחתים או ממנו אתם ממריאים.

שמות שדות התעופה – בעת הזמנת טיסה תתבקשו לבחור שדה תעופה. לעתים אתם נדרשים להכירו בשמו המלא ולעתים להכיר את האותיות המסמלות אותו. כדי להימנע מהפתעות כדאי לבדוק היטב האם בחרתם בשדה התעופה הנכון.

מאיזה טרמינל ממריאים? במהלך הזמנת טיסה ייחשף לפניכם שם הטרמינל או מספרו. חשוב מאוד לרשום פרט זה בייחוד לטיסה יוצאת. שדות תעופה רבים כוללים מספר טרמינלים והמעבר בין אחד לשני אפשרי רק ברכב. כשתמהרו לטיסה היוצאת כדאי לדעת באיזה טרמינל לחפש אותה, אחרת אתם עלולים לפספס את הטיסה או סתם לבזבז כסף על מונית.

מסרו פרטי יצירת קשר איתכם – זוכרים? החלטתם לבצע הזמנת טיסה לבד. אין סוכן נסיעות שיעדכן אתכם בשינויים במועד הטיסה. לכן הקפידו להשאיר פרטי יצירת קשר מפורטים ככל האפשר. אם חברת התעופה לא תצליח ליצור אתכם קשר אתם עלולים להגיע לשדה התעופה ולגלות שהטיסה לא יוצאת היום או שהיא כבר יצאה.

פרטים אודות מחבר המאמר:

דניאל מרקס הינה יועצת תיירות ונופש. לפרטים נוספים ומידע אודות טיסות לחו”ל , וטיסות ברגע האחרון , פנו לאתר אל על.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/42114/הזמנת-טיסה-ללא-סוכן

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *