אילו רכבים כדאי לשכור בטיול בארץ?

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בתיירות פנים. יותר ויותר ישראלים מגלים את פינות החמד בארץ, היופי הרב החבוי במקומות שונים והבליל המשובח הזה שקיים במדינה, לא כל כך גדולה אולם כזו שיש בה הכל. לא חייבים להיות מיטיבי לכת, והטיולים המוצעים לתייר הישראלי בארצו הם מגוונים, מלאים באטרקציות ייעודיות לקבוצה המטיילת. ואילו רכבים כדאי לשכור?

לטיול יצאנו

היופי בטיולים בארץ הוא כי הם טובים לכולם. ניתן לתור את ישראל באמצעות טיולים מאורגנים, טיולים עצמאיים, ברגל או ברכב. ישנם סיורים קולינריים, סיורי יקבים וגבינות, טיולים בעקבות סיפור או שיר וטיולים הסטוריים עם אלמנטים דתיים. הכל תופס.

פעמים רבות בעת תכנון הטיול, יש לתכנן גם את סוג הרכב שתשכרו כדי לטייל. השיקולים שיש לתת עליהם את הדעת הם:

  • גודל הרכב– האם אתם יוצאים לקמפינג וזקוקים להעמיס ציוד רב ברכב? במקרה כזה תצטרכו רכב גדול במיוחד. כמו כן, אם אתם קבוצת מטיילים ברכב אחד, או משפחה ענפה, גם אז הגודל בהחלט קובע!
  • טיול אתגרי- האם אתם מתכננים טיול אתגרי בו הרכב הוא השחקן הראשי? במקרים כאלו, רכב מסוג 4*4, ג’יפ מסיבי ישרת אתכם נאמנה
  • זמן אוטו- האם אתם מתכננים נסיעות ארוכות? אם כן, תזדקקו לרכב יציב, נוח לנהיגה ורצוי חסכוני בדלק. רכב דוגמת מאזדה 3 ודומיו, יכול להתאים לכם מאד.

מיטיבי הגה

השכרת רכב לצורך טיול היא תופעה ידועה ומוכרת במחוזותינו. יש יתרון עצום ברכב שמבוטח, מתוחזק ועם מענה לכל בעיה או תקלה המתרחשת בו. העלויות אינן גבוהות, והתמורה היא מלאה. בעלי רכבים פרטיים רבים בוחרים באפשרות הזו, גם בגלל שאולי רכבם ישן, אינו מספיק גדול או יש חשש שייתקע בדיוק במשעול או סיבוב באמצע הדרך. כמו כן, חבל להעמיס על הרכב הפרטי תוספת מכובדת של קילומטראז’, שאולי בעתיד ישפיע על מכירת הרכב. סוכנויות להשכרת רכבים יש בשפע, כמו גם סוג הרכבים המוצעים, החל מרכבי משפחתיים ונוחים כמו מאזדה 3 וכלה ברכבי שטח נועזים. הכל בתלות בסוג הטיול שאתם מתכננים לכם ולבני המשפחה או החברים.

היופי בעיני המתבונן

בישראל קיימים מקומות רבים המשמשים לטיולים אתגריים, כמו המדבריות השונים בדרום הארץ, ומספר ואדיות בצפונה. גם חופי ים שאינם מאוכלסים מתאימים מאד לטיולים אתגריים, על גבי דיונות החול שבהם. קיימים גם מסלולים בין הרים וכפרים בצפון הארץ, המאפשרים שילוב של נסיעה ברכב, חנייתו והמשך טיול רגלי בנחלים, ואדיות וסוגי מערות. לכל אלו שהעיר היא בדמם, קיימים גם סיורים עירוניים, המגלים טפח ועוד טפח גם במקומות שאולי עברתם בהם פעמים רבות ואפילו לא דמיינתם את העושר ההסטורי, הארכיאולוגי, הדתי והתרבותי הקיימים במקום.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *