מבצעי טיסות, המדריך המלא (הכול כלול)

מאת: דניאל מרקס

הצלחתם של דילים לחו”ל על פי האופי הישראלי נובעת מן הדעה הרווחת כי הטיול המהנה ביותר הוא הזול ביותר. פאריס או לרנקה? מבחינתנו אין כל הבדל ובתנאי שיש טיסות מוזלות ליעד המבוקש. מבצעי טיסות הזולים ביותר מתקיימים תמיד בסמוך למועד ההמראה ולכן הם באמת מתאימים למי שהיעד לא חשוב לו ועצביו עשויים ברזל. אם אין תפוסה מלאה בטיסה כ-48 שעות לפני ההמראה, מחיר הכרטיס ירד ומי שרוצה להוזיל עוד את המחיר יוכל להמתין עד לרגע האחרון ממש ולמצוא כרטיסי טיסה ב99$.

בעבר היו ההרפתקנים, שאוהבים טיסות מוזלות, באים לשדה התעופה עם מזוודה וקונים כרטיס לטיסה היוצאת בזמן הקרוב ביותר במחיר הנמוך ביותר. בעידן האינטרנט אין צורך בהתנהגות כה דרמטית שכן דילים לחו”ל ניתן למצוא בקלות ברשת. באתר אל על למשל יש מדור תחת הכותרת “אל על ספונטאני” בו ניתן לקנות כרטיסים בהנחה לטיסות היוצאות בתוך 48 שעות. אפשר כמובן לחפש דילים לחו”ל גם באתרים של סוכני הנסיעות, אך כשדברים נעשים במהירות וללא מחשבה עלולות להתרחש טעויות מביכות. אם לא בדקתם היטב את מהותו של הדיל אתם עלולים למצוא עצמכם במלון שאינו תואם את ציפיותיכם. בכלל, למי שמעדיף נופש שקט כדאי להתרחק מדילים אלה כי במרבית המקרים אתם לא יחידי הסגולה שזיהו את המחיר האטרקטיבי. במהרה תמצאו את מי שעמד אתכם בתור לעלייה למטוס גם בחדר האוכל של המלון, במעלית ובכל מקום בחופשתכם.

טיסות מוזלות, תוכניות מעטות

מאחר שאפשר למצוא מבצעי טיסות בעיקר ברגע האחרון, סביר מאוד להניח כי לא הספקתם להכיר את היעד. אם מלבד חדר האוכל והבריכה אתם מעוניינים גם להכיר את העיר וסביבתה תוכלו לתכנן מסלולים בן רגע באמצעות האינטרנט. ראשית, במרבית אתרי האינטרנט שמוכרים טיסות מוזלות יש גם מידע על יעדי הטיסות. אתרי חברות התעופה מציעים מידע על יעדי הטיסה הפופולאריים. באתר הבית של אל על תמצאו מדור המציג במידה רבה של פירוט יעדים רבים בעולם. בנוסף, יש אתרי אינטרנט המיועדים למטיילים כמו Lonely planet או Expedia.com . מצאתם מבצע טיסות ליעד שאינכם מכירים? תוכלו להיעזר ב-Google earth המציע תמונות לוויין מהעולם ולעתים רבות גם תמונות תקריב של אותם יעדים.

דילים לחו”ל, לא הכול ורוד

דילים או לא, כדאי מאוד להיזהר מכמה דברים שעלולים להרוס לכם את החופשה:

אצל מי קונים טיסות מוזלות? קל מאוד להקים אתר אינטרנט, קשה הרבה יותר לעמוד בהתחייבויות ולספק את המובטח. במילים אחרות – אם אינכם מכירים את אתר האינטרנט ואינכם יודעים מי עומד מאחוריו, אל תבצעו בו רכישה.

מה כלול במחיר? קראו היטב את השורה התחתונה ובעיקר את השורה שכוכבית בצדה. האם המחיר כולל מסים? האם הדיל כולל ארוחות? ואם כן כמה? ולא פחות חשוב – האם יש הסעה למלון ובחזרה? אם המלון סמוך למרכז העיר או לחוף הים נסו לברר למה התכוון המפרסם ומה היא קרבה בעיניו.

טיסות מוזלות הזמנתם, אישור הזמנה קיבלתם? בעת ההזמנה הבטיחו כי לחצתם כראוי על כל הכפתורים ומילאתם כהלכה את כל הפרטים. בסיום ההזמנה ודאו כי קיבלתם אישור מוסדר הכולל פרטים מלאים, אחרת תתקשו לתבוע את שמגיע לכם.

מבצעי טיסות ומדיניות הביטולים? אם קניתם דיל של הרגע האחרון זה אולי פחות רלוונטי אבל יש מבצעי טיסות מיוחדים המאפשרים רכישת כרטיסים מראש. במקרה כזה בררו האם אפשר לבטל ואם כן, באילו תנאים.

פרטים אודות מחבר המאמר:

דניאל מרקס הינה יועצת תיירות ונופש. לפרטים נוספים ומידע אודות טיסות לחו”ל , וטיסות ברגע האחרון , פנו לאתר אל על.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/42112/מבצעי-טיסות-המדריך-המלא-הכול-כלול

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *