טיול באיסלנד – מדריך שימושי

מאת: גיא גוטרימן

מחפש חג או חופשה באירופה? איסלנד היא לא רק קרובה יותר ממה שאתה חושב, היא גם שונה בהרבה ממה שאי פעם דמיינת. איפה עוד אתה יכול להיות עד לפלאות של אמא טבע בצורת קרחונים עצומים, גייזרים והרי געש, נהרות גועשים מים, המון ציפורים, לווייתנים ועוד הפתעות. הקיץ חמים בצורה מפתיעה וחורף לא קר כפי שאתה עשוי לצפות. לא משנה מתי אתה מבקר, בקיץ או בחורף, היה סמוך ובטוח כי האיסלנדים יקבלו אותך בהכנסת אורחים חמה, ויעשו מאמצים רבים כדי שהשהייה שלך תהיה נעימה ככל האפשר, שאותה כמו את הנוף המרהיב, אף פעם לא תשכח.

איסלנד מציעה חווית טיול מיוחדת במינה. מיקומו וההיסטוריה הגיאולוגית של האי יצרו נוף יחודי שמאפשר חווית טיול מיוחדת “למי שראה הכל” ולמי שרוצה לחוות טיול שונה. לא בכדי זכתה איסלנד להיקרא “המקום הקרוב ביותר לכוכב אחר על כדור הארץ“. קרחונים עצומים, הרי געש ואין ספור מפלים הופכים את איסלנד לארץ בעלת נוף עוצר נשימה.

באי שגודלו פי חמש ממדינת ישראל, ועם אוכלוסייה של כ-310,000 תושבים, האזרחים וממשלת איסלנד דואגים לשמר את האופי הבתולי של האי. חל איסור על שילוט דרכים או נסיעה בשבילים לא מסומנים. כביש הטבעת שמקיף את האי מאפשר חווית טיול נוחה שעוברת כמעט בכל האתרים המעניינים שיש לאי להציע. באיסלנד ישנם חמישה פארקים לאומיים, בינהם פארק הגייזרים המפורסם, שם נמצא “גייזר” שעל שמו נקראת תופעת הטבע.

הכניסה לכל הפארקים הלאומיים היא חופשית ללא תשלום.

היום יותר מתמיד זה הזמן המתאים לטייל באיסלנד, חולשת המטבע המקומי הפכה את איסלנד מהמדינה היקרה באירופה למדינה בעלת טווח מחירים בינוני, שנמוך או דומה לשאר מדינות אירופה המערביות.

אין טיסה ישירה מישראל לאיסלנד ומחיר כרטיס טיסה הוא בסביבות ה-700$. טיסה נעימה.

זה הזמן לגלות את איסלנד, הסוד השמור של אירופה.

פרטים אודות מחבר המאמר:

גיא גוטרימן הוא תושב איסלנד המספק שירותי הדרכה וייעוץ לישראלים המתכננים לבקר באיסלנד.

IcelandPortal.com

www.9uy.info

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/49616/זה-הזמן-לטייל-באיסלנד

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *