אטרקציות לכל המשפחה בירושלים

במידה והחלטת לקחת את כל המשפחה לטיול חד יומי או טיול של מספר ימים בבירת ארץ ישראל – ירושלים, מומלץ מאוד שתיקח רגע אחד מזמנך בשביל לקרוא ולהתרשם מכל האטרקציות המחכות לך באחת הערים היפות בישראל ובמזרח התיכון בפרט.

כיום ירושלים כיעד לתיירות נחשבת לאחד מהאזורים בו ניתן למצוא את מגוון הפעילויות והאטרקציות הגדול ביותר שיש, כאשר הדבר נובע בעיקר ממסת התיירות הגדולה שפוקדת את העיר מדי יום ביומו, החל מנופשים ומטיילים ישראלים ועד תיירים המגיעים מחו”ל לבקר בארץ הקודש ובעיר הקדושה לשלושת הדתות.

רוצה לקרוא על האטרקציות הכי אטרקטיביות עבורך בירושלים..? הגעת למקום הנכון בו תוכל למצוא את כל התשובות לכל השאלות בשביל להתחיל במסע!

אטרקציות על טהרת הדת

כל אחד מאיתנו יודע שאחד מהמאפיינים החזקים והבולטים ביותר של ירושלים כעיר בישראל, יעד לתיירות וכמובן עיר הבירה של הארץ, זה בלי שום ספק הדת, כאשר העיר קדושה כיום לשלושת הדתות, והם: היהדות, האסלאם והנצרות, כמובן שבאזור העיר העתיקה ניתן למצוא מגוון רחב וגדול במיוחד של אתרים המאפיינים את הדתות השונים, כגון:

  • הכותל המערבי – אשר קדוש ליהודים הפוקדים את המקום מדי יום ביומו במהלך כל השנה, במקום מתקיימים כמובן גם אירועים שונים ומגוונים, החל מתפילת יום הכיפורים, טקסי כומתה בצבא, בר מצוות הנחגגות במקום וכדומה.
  • מסגד אל אקצא – המוכרת ככיפת הזהב ובולטת מעל העיר העתיקה, המקום קדוש בצורה בלתי רגילה למוסלמים אשר פוקדים אותו מדי יום לתפילות, ניתן לראות שבתפילת יום שישי ישנו עומס רב במקום בגלל עלייה של רבבות מתפללים.
  • כנסיית הקבר – שהינו אחד מהמקומות הקדושים ביותר בעבור הנוצרים, על פי האמונה, לכנסיית הקבר הגיע ישו לאחר שעבר את דרך הייסורים בויה דלרוזה שהינה רחוב מרכזי ברובע הנוצרי של העיר העתיקה.

כמובן שחשוב לציין שישנם אטרקציות דת נוספות בירושלים, כגון: כנסיית דור מציון, רחוב ויה דלרוזה אותו הזכרנו, מסגדים קטנים, בתי כנסת וכדומה.

מוזיאונים בירושלים

עם יש דבר שנחשב לפופולארי עד מאוד בירושלים הן אצל התיירים והן אצל אלו המגיעים לטיולים חד יומיים וגם נופש בירושלים והסביבה, זה בלי שום ספק המוזיאונים השונים הפרוסים בכל עבר, ישנם מספק מוזיאונים בולטים בעיר שבהם ניתן לבקר במהלך כל השנה, כגון:

  • מוזיאון יד ושם – המוזיאון הגדול בעולם המוקדש כל כולו לתקופת השואה, במוזיאון ניתן לראות מיצגים, תמונות מתקופת השואה ומלחמת העולם, פריטים מקוריים וכמובן פינות התייחדות עם אלו שלא שרדו את התקופה הנוראה ההיא, במקום מתקיים מדי שנה טקס יום הזיכרון לשואה והגבורה במעמד נשיא המדינה וראש ממשלת ישראל.
  • מוזיאון גבעת התחמושת – אחד מהמקומות המוכרים והפופולאריים בעיר, המספר את סיפורם של הנופלים אשר נלחמו נגד הירדנים על כיבוש המקום, חובה על כל אזרח ישראלי לבקר במקום.
  • מוזיאון המדע – זהו מוזיאון המוקדש כל כולו למדע שנוצר ומיוצר בארץ ישראל, בהחלט מרשים לראות כמה דברים חכמים יצאו ממדינת ישראל לכל העולם ובכלל.
  • מוזיאון הרצל – המוזיאון אשר מוקדש כל כולו לאיש אשר הצהיר “עם תרצו אין זו אגדה”.

כמובן שחשוב מאוד לבצע בדיקה אל המוזיאונים השונים את שעות הפעילויות ומחירי הכניסה בטרם מגיעים לקופות המוזיאון, לכל מוזיאון כיום יש אתר אינטרנט אשר מספק את כל המידע ההכרחי בנושא.

אטרקציות שחייבים לראות ולבקר בהם

ישנם מספר אטרקציות שבלי שום ספק חייבים לבקר ולראות אותם, כגון:

  • גן החיות התנ”כי – גן חיות אשר מציג חיות מיוחדות שייחודיות רק לגן הנ”ל, מומלץ מאוד לבקר במקום במידה והינכם מגיעים לטיול עם ילדים.
  • עיר דוד – חוויה עוצרת נשימה אשר מלווה בהליכה בנקודות ציון שונות, עיר דוד נמצאת בסמוך לעיר העתיקה במרחק הליכה של מספר דקות, אך חשוב לציין שהביקור במקום אורך מספר שעות, מומלץ להצטייד בכובע ומים בימים החמים של השנה.
  • מנהרות הכותל – אלו המגיעים לרובע היהודי חייבים להיכנס למנהרות הכותל שהינו אחד מהמקומות היפים שמציעה ירושלים למבקר והנופש בה, פשוט מראה שרואים רק פעם בחיים ואין ספק שכל אחד המגיע לבקר ולטייל בירושלים חייב לראות מקרוב את המנהרות שנחצבו בעיר.

המאמר בחסות אתר האינטרנט הוטלז – מלונות בירושלים המתמחה בארגון טיולים וחופשות באזור ירושלים, כרטיסים לאטרקציות ואתרים בירושלים ושאר יעדי התיירות בארץ ישראל.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *