נופש בירושלים באתרים הקדושים – המלצות לסיור על טהרת הדת

כמו שכל משפחה צריכה לסוע בשלב כזה או אחר לחופשה באילת, או לטיול בצפון, כך גם טיול משפחתי לירושלים הוא בגדר חובה. נופש של יום בודד או כמה לילות בבירת ישראל הוא הזדמנות מעולה להתרשם מן האטרקציות הרבות ומהאתרים הקדושים לשלושת הדתות הגדולות בעולם. זאת גם אפשרות להציץ לממד אחר בירושלים, ממד שלא מכירים אלא אם מבקרים בה בתור תיירים.

ירושלים נחשבת לאחד מיעדי התירות המובילים בעולם, ובה מגוון עצום של מוקדי עניין, אטרקציות ומתקנים הנחוצים לתיירים ולנופשים בה. מדי יום ויום פוקדים את אילת אלפי תיירים המגיעים אליה מסיבות שונות, כאשר רובם הגדול בשל הסיורים המפורסמים באתרים הקדושים שבה.  ירושלים היא עיר הקדשוה לשלות הדתות המרכזיות בעולם (היהדות, האיסלאם והנצרות), כך שתוכלו למצוא בה אתרים המאפיינים את כל הדתות, ללמוד יותר על דתכם ולהכיר תרבויות חדשות.

אז מה כדאי ומה מומלץ לשלב במהלך נופש בירושלים באתרים הקדושים:

הכותל המערבי

הכותל המערבי הוא כמובן האתר המפורסם ביותר בירושלים, אתר הקדוש לדת היהודית, אשר פוקדים אותו מדי יוםפ ויום בשביל להתפלל ולהביע בקשות. הכותך הוא שריד בית המקדש השני, ואחד מהאתרים הקדושים ביותר ליהדות. לעיתים מתקיימים באתר תפילות מיוחדות או אירועים וטקסים מיוחדים כמו השבעות צבאיות, טקסי כומתה, בר מצוות ועוד. ניתן להצטרף ולצלם ולחוות את החוויות המיוחדות הנערכות בכותל ללא הפסקה.

כנסיית הקבר

כנסיית הקבר נחשבת לאחד המקומות הקדושים ביותר עבור הנוצרים, אשר מאמינים כי אליה ישו הגיע לאחר מסע הייסורים המפורסם שלו.

ויה דלרוזה

זהו הרחוב המפורסם ביותר בנצרות, אשר נמצא ברובע הנוצרי בעיר העתיקה בלב ירושלים, ומסופר כי מסע הייסורים של ישו אל כנסיית הקבר מאתר הצליבה, עבר ברחוב זה.

עיר דוד

אטרקציה יחודית המשלבת תרבות דת והיסטוריה, מאפשרת לכם ללכת דרך נקודות ציון דרך שונות, בסמוך לעיר העתיקה. סיור של מספר שעות מנקודה אחת לשנייה, יפגיש אתכם עם הסיפור המרתק של עיר דוד מהעת העתיקה. הדמויות המרכזיות, האווירה וכל אותם דברים שהתרחשו לפני אלפיים שנה.

מנהרות הכותל

בדומה לסיור בעיר דוד, תוכלו לסייר במנהרות הכותל, שאומנם נמצאים מתחת לאדמה, אך יפגישו אתכם עם אחד האתרים היפים ביותר שניתן למצוא בירושלים. המנהרות העתיקות שנחצבו בעיר לפני אלפים שנה, יפגישו אתכם עם הסיפור המרתק של האנשים שחיו פה בעת ההיא, ועם השימוש המיוחד שנעשה באותם מנהרות.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *