חבילות הרגע האחרון

מאת: נופש ישיר

עבור רוב קהילת הנופשים, יציאה לחופשה, בין אם בארץ, בין אם בחו”ל, מצריכה תכנון מראש: החלטה על היעד, מחקר על בתי מלון, הזמנה של טיסות, השכרת רכב וישיבה של שעות מול מסך האינטרנט כדי למצוא את האטרקציות והמסעדות הטובות ביותר ביעד. רכישת חבילת נופש לחו”ל פותרת חלק מהבעיות ומסירה את הצורך לדאוג לטיסה, למלון או לקלאב וברוב המקרים להסעות משדה התעופה למלון ובחזרה. עם זאת, יציאה לחופשה משמעה לרוב היערכות לוגיסטית לא פשוטה: קבלת אישור לחופשה מהבוס, מציאת סידור לילדים (או במקרה של נופש משפחתי, אריזת אוכל ומשחקים לקטנים, כדי שלא ישתעממו), שריון מקום בפנסיון לחיית המחמד או מציאת מכר או שכן שיטפל במיצי או ברקסי ובדרך ישקה את העציצים, יוציא את הדואר ויאסוף את העיתון בבוקר. לכן, רוב היוצאים לחו”ל מעדיפים להזמין את מוצרי התיירות זמן רב מראש. עם זאת, לעתים קרובות הספונטניות משתלמת. עצמאים ועובדים בעבודות גמישות, אנשים ללא ילדים (או עם סידור זמין ונוח) נהנים מאפשרות הזמנת נופש ברגע האחרון, במחיר מוזל, באתרי האינטרנט ובמוקדים הטלפוניים.

ההבדל היחיד בין חבילת נופש הנרכשת מבעוד מועד לחבילת נופש הנקנית יום או יומיים לפני תאריך היציאה הוא במחיר. סיטונאי התיירות השונים, המרכיבים את חבילות הנופש לחו”ל, מתחייבים בפני הספקים או רוכשים מראש כמות מסוימת של חדרים במלון ומושבים בטיסות. במידה והספקים לא מצליחים למכור את כל המקומות עליהם התחייבו, הם מורידים את מחיר החבילה ככל שתאריך ההמראה קרב. כך, לעתים, מעדיפים סיטונאי התיירות למכור את החבילה ללא רווח כדי לא להפסיד ואף במחירי הפסד כדי לצמצם את ההפסד במידת האפשר.

כך, בעקבות ביקורתו של ראש ממשלת טורקיה על התנהלות ישראל במהלך מבצע עופרת יצוקה בדצמבר 2008, ציבור הנופשים הישראלי הדיר את רגליו מאנטליה, יעד החופשה הפופולארי ביותר בקרב ישראלים זה למעלה מעשור. ספקי התיירות, אשר ספגו מכה קשה מביטולי ההזמנות, יצאו במבצעים אטרקטיביים במיוחד ותמחרו חופשות על בסיס הכל כלול במחירים נמוכים מ-200$ לאדם.

נוסעים רבים המעוניינים לטוס לחופשה ברגע האחרון אינם בררנים לגבי היעד. יום-יומיים לפני התאריך המיועד לחופשה הם יושבים מול האינטרנט ודולים דילים פוטנציאליים: החל מטיסה למינכן ועד למלון 5 כוכבים מפנק בכרתים, לפי מצב הרוח ולפי התקציב.

גם מחירי חופשות הרגע האחרון תלויות בעונה ובתקופת החורף – לפני ואחרי חנוכה – ואחרי חגי תשרי ניתן למצוא את המחירים הטובים ביותר. אמנם יעדי נופש רבים, כאיי הים התיכון, בודרום, מרמריס ובורגס, הפופולאריים ביותר בקרב נופשים ישראלים, אינם מוצעים בעונת החורף, אולם מי שאינו מפחד ממזג האויר יכול למצוא מחוץ לעונה דילים מצוינים וזולים לרומא, פראג, פריז ובודפשט, לדוגמא.

פרטים אודות מחבר המאמר:

אתר האינטרנט והמוקד הטלפוני של חברת נופש ישיר מציעים את כל שירותי התיירות המוצעים לקהל הישראלי ומתמחים בחבילות נופש בחו”ל, טיסות לחו”ל, מלונות בארץ ודילים לרגע האחרון.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/29921/חבילות-הרגע-האחרון

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *