צימרים “פרובנס בעמק”

מאת: פאני כוכבי

צימר זה חדר בגרמנית. בהרבה מדינות אירופה משכירים בעלי בתים בכפרים חדר בביתם לתיירים וטיילים כהשלמת הכנסה.
הצימרים שלי הם יותר מחדר מזדמן לתייר או טייל, הם המקום המושלם לזוגות או משפחות, במרכז עמק יזרעאל השופע בהיסטוריה יהודית כשם שהוא שופע בנופים קסומים ייחודיים לו.

בימי התנ”ך היה עמק יזרעאל, העמק הגדול בישראל של היום, מקום בו התרחשו סצנות מלחמתיות מהחשובות בתולדותינו. הכנענים שלטו באיזור בראשות המלך יבין שישב בחצור, צבאו בפיקודו של סיסרא ישב בחרושת הגוים, טבעון של ימינו. במפגש בין הישראלים בראשות ברק בן אבינועם שאספו כעשרת אלפים חיילים למרגלות הר תבור, לבין הכנענים בראשות סיסרא ולהם תשע מאות מרכבות ברזל הוביל לחיסולם של הכנענים עד אחרון החיילים ובריחתו המפורסמת של סיסרא שר הצבא ורציחתו על ידי יעל אשת חבר הקייני ע”י מוט האוהל.

עמק יזרעאל מיוחד ומלא כל טוב ולעניות דעתי גם אחד המקומות היפים והמרתקים בעולם. הוא מחבר את מפרץ חיפה ועמק הירדן באיזור בית שאן ומפריד בין הגליל לשומרון.
בצפון מערב העמק שוכן מושב עובדים שהוקם בשנת 1926 ושמו כפר-ברוך. החברים מחזיקים במשקים ואף על פי שבשנים האחרונות החל המושב להתפתח ובתים חדשים נוספו, נשאר רובו ככולו מושב חקלאי שבין משקיו תוכלו למצוא רפתות, דירי כבשים, לולי תרנגולות, הודים ואף ברווזים, מטעים וכרמים; גפן וזיתים, גידולים עונתיים כגון חיטה כותנה, ועוד ועוד.

אני ומשפחתי גרים במושב כ- 30 שנה. עד לפני מספר שנים התפרנסנו ממשתלות. גידלנו שתילים של עצי פרי ואחרי שנתיים מכרנו אותם לחקלאיים בכל רחבי הארץ, המיוחד לצפון המדינה.לעתים אנו עושים טיול צפונה, ניכנסים למושבים וקיבוצי המוכרים ונהנים ממראם של מטעים המטופחים והפוריים שגדלו מהשתילים שלנו. כיום אנו מתפרנסים בעיקר ממטעים -רימון , נוי, ומהצימרים.
הצורך שלי לפנק ולגרום שימחה לאנשים מצא את מימושו לאחר שהחלטתי לבנות צימרים לאירוח. כיום יש לי 3 צימרים; אחד קטן המתאים במיוחד לזוגות אך גם משפחות קטנות מתארחות בו בשל האנרגיות הטובות השרויות בו. הצימר אימץ את שמו “בקתת האהבה” כהגדרת הרבה לקוחות מרוצים.
בנוסף ישנם שני צימרים משפחתיים יפהפיים עם המון נוחות ופרטיות. הצימר עצמו בנוי כולו מעץ ובתוכו כל מה שנחוץ; כל פרט קטן נלקח בחשבון במהלך תכנון הצימר על מנת לספק את הנוחות המרבית להנאת אורחי “פרובנס בעמק” – צימרים בכפר.להיות בנופש ויחד עם זאת להיות מוקף בנוחיות של בית , כש לילדים יש הרבה משחקים בחצר ואין צורך כל הזמן לדאוג ולבדר אותם, עושה את החופשה מהנה הרבה יותר. אז אנו דאגנו שלאורחינו גדולים כקטנים יהיו כל התנאים לנוח וליהנות.

העמק שלנו היוצר את הנוף הנשקף מהצימרים, ירוק תמיד ופורח. הצימרים עצמם שוכנים ליד כרם זיתים צעיר, והמיוחד בהם, שלכל אחד גינה ודשא פרטיים, נדנדות, ערסל ובאם זהו רצונכם, ניתן לשהות בכל צימר ללא כל קשר לצימר השכן.

פרטים אודות מחבר המאמר:

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/42559/צימרים-פרובנס-בעמק

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *