מדריכי נופש וטיולים של הוצאת שיחור

כותב: יאיר בר זוהר

לאחרונה, חלה עדנה בשוק ספרימדריכי הטיולים הן באיכות המידע והן בצורת הגשתם למטייל הישראלי.
לכן, החלטתי לסקר מידי זמן את הספרים החדשים שמוציאות הוצאות הספרים השונות, על מנת שתחליטו אתם  המטיילים באיזה מדריך טיולים יש לבחור.

מדריכי שיחור – בימים אלה הושקו שמונה מדריכי טיולים חדשים של הוצאת שיחור. המדריכים הופקו בפורמט חדשני וייחודי .
הגישה בבמדריכים החדשים שונתה ללא הכר, וזה לא עוד סתם מדריך טיולים כמו שהפיקו בעבר, אלא משהו חדש ומרענן שהופכות את הקריאה ואת הכנת הטיול לחוויה שאיננה משעממת .
הדבר ראשון שבלט לי לעין הוא, הוספת מסלול טיולים יומי ונוח (שונה מאד ממה שקיים בספרי טיולים אחרים והן מהספרים הקודמים של אותה הוצאה).  כל זאת, בתוספת מידע עיניני ומרתק. כמעט לכל נקודת עניין הוכנס טיפ קטן, חשוב ומשמעותי.

באטרקציות לילדים בוצע דרוג מד גילאים – מד התאמת האתרים לגיל הילדים, מחולק ל 4 טווחי גילאים שונים של הילדים, (2-5, 5-10, 10-13, 13-17). מד הגילאים מאפשר זיהוי והתאמה מהירה של האטרקציות לילדים על פי החלוקה – מתאים, אפשרי או לא מתאים.

במדריכים החדשים של שיחור, הוכנס דבר מעניין שלא ראיתי במדריכי טיולים אחרים והוא, מד צפיפות. זהו כלי יעיל במיוחד למניעת בזבוז זמן על עמידה בתור ולתייר שמעדיף טיול אינטימי על פני טיול רועש והמוני. מד הצפיפות מראה בספר, בסמוך לאתר, מהי מידת הצפיפות בכל שעה ושעה של היום.

בנוסף למפה של אזור הטיול ביום מסויים הוצמדה מפה נפתחת – מפת העיר (מקופלת) שמוצמדת לכריכת הספר וכוללת את סימון המסלולים המומלצים שבספר. בנוסף, כוללת המפה הגדלה של מרכז העיר ואף את מפת התחבורה הציבורית ואינדקס רחובות מפורט.

כידוע לכם, כל הזמן יש שינויים חדשים ויש צורך להוציא מהדורות חדשות.  ממש לא יעיל ובזבזני. ולכן הוצאת שיחור מצאה רעיון נפלא שיחסוך לכם כסף רב. הרעיון הוא  תוספת של חוברת תקופתית המצורפת לספר וכוללת המלצות על אירועים, בילויי וחיי לילה, מסעדות, בתי מלון קניות ועוד. בעתיד ניתן יהיה להזמין רק את החוברת העדכנית – כך שתהיו תמיד בעניינים.

לסיכום: המדריכים החדשים מושתתים על תמהיל המשלב אתרים מרתקים, ניהול זמן יעיל, הוצאה כספית מבוקרת וכמובן – נוחות הנאה וסיפוק.

כרגע הושקו המדריכים ליעדים נבחרים: לונדון, ברצלונה, פראג, רומא, אמסטרדם, ברלין, פריז וניו יורק.
הדרוג שלי 8.5 בסולם 10

http://www.reader.co.il/article/78201/סיקור-על-סדרת-ספרימדריכי-הטיולים-והפעם-על-מדריכי-הטיולים-של-הוצאת-שיחור

קרדיט המחבר: מידען תירותי בעל אתר מידע למטייל העצמאי http://www.tiulim.net מנהל מידע של אתר הכל חינם בישראל http://www.all4free.co.il מנהל אתר “הוסף את הנקודה שלך” – http://www.addyourpoint.com כתב (עיתונאי) תירות ובעל טורים שבועיים ברדיו, טלביזיה ופורטלי חדשות

אודות מחבר הפוסט

One thought on “מדריכי נופש וטיולים של הוצאת שיחור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *