ונציה – מדריך תיירים

נוף ונציאני טיפוסי. sxc.hu
נוף ונציאני טיפוסי. sxc.hu

מדריך התיירים מלא לעיר התעלות המדהימה באיטליה – רבות כבר נאמר ונכתב על העיר המדהימה והיחודית הזאת הנושאת בחובה מאות שנים של היסטוריה ותרבות אירופאית קלאסית.

המאפיין העיקרי של העיר היא בתעלות החוצות אותה לאורכה ולרוחבה, עיקר ההתניידות בעיר מתבצע ע”י גונדולה ונציאנית – גונדולה ונציאנית הינה כלי שייט ונציאני מסורתי בעל קרקעית שטוחה ומבנה צר ומאורך שנועד לאפשר שיט בתעלות הצרות של העיר. בקרב תיירים משמשת הגונדולה גם ובעיקר לשייט רומנטי של זוגות אוהבים, ונציה הינה יעד תיירותי מועדף על זוגות צעירים היוצאים לירח הדבש שלהם בעיקר בגלל עובדה זו.

בסך הכל עוברות בונציה כ-170 תעלות מים ההמקשרות בין 118 המיני-איים מהם בנויה העיר. בעיר ונציה מתגוררים למעלה מרבע מיליון תושבים ופוקדים אותה למעלה מעשרה מיליון תיירים בשנה. את העיר חוצה ,התעלה הגדולה שמהווה את התעלה המרכזית של ונציה מצעוצבת בצורת האות “S” באנגלית, התעלה חוצה את העיר כולה לכל אורכה.

רבים מן התיירים המבקרים בונציה טוענים כי גם אלפי תמונות לא יוכלו להמחיש לכם את הקסם אותו אתם רואים ומרגישים כאשר אתם מבקרים בעיר הקסומה הזו. טיול בסמטאות הנפלאות ברגל או והתענגות על מתאמים אילקיים ממסעדות קטנות לאורך התעלות יעבירו אתכם חוויה אשר תגרום לכל החושים להתעורר ולחוות בעוצמה גבוהה יותר את כל הטיול הבא שלכם לחו”ל, נופש, או ירח דבש רומנטי באחד מיעדי התיירות המובילים בעולם.

אחת האטרקציות נופים יעדים הפופולארים ביותר בונציה הינה כיכר סן מרקו הידועה גם “ככיכר העיר”, בה תוכלו למצוא את הבזיליקה הידועה בעולם אותה כינה בזמנו נפוליאון בונפרטה “הטרקלין המרשים ביותר באירופה” . וכנראה שנפוליאון ידע “דבר או שניים” על אירופה והייחוד על אירופה הקלאסית… – מומלץ מאוד לחובבי הז’אנר.

כיכר סן מרקו ממעוף הציפור - צילום: sxc.hu
כיכר סן מרקו ממעוף הציפור – צילום: sxc.hu

בסמוך לכיכר תוכלו למצוא את הליברריה ואקיה – הספריה ההיסטורית בה תוכלו למצוא גם את המוזיאון לארכיאולוגיה ועוד ספרייה מפורסמת הנקראת מארצ`יאנה. בסמוך לספריה במתחם “כיכר היער” תוכלו למצוא להקות היונים המפורסמות אותם ראיתם כנראה עד היום… רק בסרטים מפורסמים כגון: הג’וב האיטלקי, הסוחר מונציה ועוד רבים וטובים.

ונציה מפורסמת גם ע”י מגדל הפעמון המהווה אתר תיירותי מוביל. ההיסטוריה מספרת כי גופתו של מרקוס הקדוש נגנבה ע”י 2 סוחרים ונציאנים, המבנה נבנה במאה ה-11 ונשמשך קרוב לחמש מאות שנים בעקבות ההקפדה על הפרטים הקטנים שבספיספים והדקויות שבשלל העיטורים.

סיור מודרך בוידאו בנופיה היפים של ונציה תוכלו לראות בקטע הבא:

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *