עבודה בקנדה

עבודה בקנדה היא הזדמנות טובה לשפר את החיים או לפחות את חשבון הבנק. קנדה מצטיירת כגן עדן ממש, מדינה שנוח לחיות ולעבוד בה מהרבה בחינות: המיסים נמוכים, השכר גבוה, התושבים סבלניים, אדיבים ונעימים, הנופים מגוונים, המרחבים עצומים ומזג האוויר הוא נקודת התורפה היחידה, בחלק מהמקומות. האבטלה ברוב הפרובינציות בקנדה נמוכה מאוד ולכן אין קושי גדול במיוחד להשיג אישורי עבודה לקנדה – ישנם אפילו מקומות בהם קיים מחסור בכוח עבודה וכמעט כל אחד מקבל אישור לעבוד, אם הוא עונה על תנאים בסיסיים ביותר. עבודה בקנדה יכולה להיות סידור זמני, מאחר וקיים ביקוש גם לעובדים זמניים – ואפשר להפוך אותה לקרש קפיצה שיאפשר בעתיד להשתלב בחיים מלאים בקנדה, לתקופה ממושכת ואפילו כאזרחים קנדיים. שתי המטרות האלה – עבודה זמנית והגירה לצמיתות – מתחילות באותה הנקודה: מציאת עבודה בקנדה.

עבודה בקנדה מתחילה בישראל

מלבד הייטק, משרות אקדמיות ועבודות מקצועיות נדרשות, ישראלים מוצאים את עצמם בתפקידים שונים בקנדה: כמוכרים בקניונים או מדלת לדלת, כלוקסמית, בתור אופר ובעבודות רבות אחרות. רוב התפקידים נסגרים עוד לפני שהעובד או העובדת מגיעים לקנדה, כך שהחיפוש אחר עבודה בקנדה מתחיל למעשה בישראל, דרך לוחות עבודה, אתרי דרושים, אתרי עבודה בחו”ל, וגם בשיטות אחרות כגון תפקידים שעוברים מפה לאוזן, דרך קשרים בעבודה, מכרים ובני משפחה. כל הדרכים כשרות כדי להשיג עבודה בקנדה והשאלה היא איך ניתן להשיג את התפקיד הטוב ביותר, בתנאים הטובים ביותר. בעוד אורון מחולון ייחפש עבודה רווחית מאוד בקנדה, ליה מהרצליה תתעניין בעבודה יציבה, עם משכורת סבירה אבל לא מפוצצת והעיקר – לטווח ארוך. לכן ראשית חשוב להגדיר מהם התנאים עליהם אמורה עבודה בקנדה לענות – שכר גבוה ואפשרות לחסוך לשנת לימודים? עבודה נדרשת בקנדה שתבטיח אישורים לתקופה ממושכת? עבודה חלקית שתשתלב עם לימודים בקנדה? כל אחד וצרכיו, כל אחת ודרישותיה.

המשותף לכולם הוא כאמור האפשרות להתחיל את החיפוש מישראל: להתעניין אילו חברות ישראליות מציעות עבודה בקנדה שמתאימות לצעירים או לסטודנטים, אילו חברות בינלאומיות או קנדיות מחפשות בעלי מקצוע מיומנים או אקדמאים, וכן הלאה. השלב השני הוא לדאוג להוציא אישורי עבודה בקנדה – שלב שמי שמועסק על ידי חברה ישראלית, בדרך כלל אינו נדרש לעבור אותו לבד. גם עובדים שמוזמנים על ידי חברה בי”ל או קנדית יקבלו סיוע בהשגת אישורי עבודה. במקביל קיימת האפשרות להוציא אישור עבודה באופן עצמאי ולחפש עבודה בקנדה מתוך קנדה, אלא שיש צורך להכיר היטב את הבירוקרטיה הקנדית והמגבלות שהיא מציבה על אפשרות כזו.

עבודה בקנדה לתקופה זמנית

עבודה בקנדה שמוגדרת לתקופה זמנית היא בדרך כלל עבודה לתקופה של שלושה חודשים. במידה וזוהי עבודה שנדרשת על ידי הרשויות (ממשלת קנדה, העיריה המקומית או הממשל של הפרובינציה שבה עובדים), אישור העבודה יכול להיות מוגבל לתקופה של שלושה חודשים או לתקופה ארוכה יותר. במקרים רבים של עבודה נדרשת, ניתן בקלות להאריך את אישור העבודה לתקופה ממושכת יותר. במצבים אחרים, בהם העבודה איננה נדרשת על ידי הרשויות, אישור העבודה יהיה קשה יותר להשגה אבל גם אז התקופה המוגדרת כזמנית היא בדרך כלל שלושה חודשים. עבודה בקנדה לפרק זמן כזה יכולה להיות רווחית מאוד אם בוחרים תחומים כגון מכירות או לוקסמית. מי שמסתפק בשכר ממוצע (שגם הוא גבוה מהמקובל בישראל למשל) יכול להתעניין בתחומים אחרים של עבודה בקנדה.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *