צפת חוגגת כליזמרים

בצפת נפתח הערב פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-24 בטקס חגיגי במתחם הסראיה, עשרות אלפי מבקרים גדשו את העיר והבמות השונות.

פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-24 נפתח הערב בצפת, בטקס חגיגי בהשתתפות נכבדים רבים ביניהם שר החוץ אביגדור ליברמן, שר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ’, שר המשפטים יעקב נאמן, שר המדע דניאל הרשקוביץ, חברי כנסת רבים, ראש העיר המארח אילן שוחט, יו”ר הפסטיבל יגאל שטרית,ראשי רשויות, מנכ”לים ואורחים רבים נוספים.

הבמה המרכזית - פסטיבל הכליזמרים בצפת
הבמה המרכזית - פסטיבל הכליזמרים בצפת

“מדי שנה העיר מתרגשת מחדש עם עשרות אלפי המבקרים שממלאים את צפת מדי יום ונהנים מחגיגת מוסיקת הנשמה היהודית. שרים רבים ואורחים נכבדים כיבדו אותנו הערב ובאו לשמוח איתנו. צפויה חוויה מיוחדת בשלושת הימים הקרובים, חגיגה שתימשך גם לאחר הפסטיבל עם פרויקט כיתות האמן הבינלאומיות שייפתח לאחר הפסטיבל” אמר ראש העיר צפת אילן שוחט. שר החוץ ציין כי “אין דבר שמשמח אותנו יותר מלראות את הקהל הנפלא שמגיע לעיר, פסטיבל הכליזמרים הוא מסמלי הגליל ומוקד משיכה לתיירים מרחבי העולם”,  ויו”ר הפסטיבל יגאל שטרית הרחיב על התוכנית העשירה באירועים ובפעילויות לאורך כל היום אשר יתקיימו בעיר בשלושת ימי פסטיבל הכליזמרים ואמר כי הפסטיבל הוא מנוף לחשיפת יופייה של העיר בפני מאות אלפי המבקרים.

במהלך אירוע הפתיחה הוענק לראשונה אות יקיר פסטיבל הכליזמרים למיכה ינון ולזכריה לירז ממייסדיו של פסטיבל הכליזמרים. ילדי פרויקט ‘צפת עיר מנגנת’ ניגנו בפני הקהל יחד עם מנהליו האמנותיים של הפסטיבל חנן בר סלע ואייל שילוח.

גם ליברמן בא להינות מהמופע
גם ליברמן בא להינות מהמופע

עשרות אלפי מבקרים גדשו את העיר ביומו הראשון של הפסטיבל הגדול בעולם למוזיקת נשמה יהודית. בין האמנים הרבים שהופיעו הערב היו קובי אפללו, אהרון רזאל, אייל סלע, ג’ימי לויד, נשות חווה, דניאל זמיר, ישראל זוהר,שמואל ברזילאי, אריאל זילבר, חנן בר סלע, אבישי רוזן, הרכבים בינלאומיים ועוד רבים נוספים. הפסטיבל יימשך ביומיים הבאים, כאשר מאות אלפי המבקרים ותיירים הצפויים להגיע לעיר ייהנו מהופעותיהם של גדולי האמנים בתחום מהארץ ומהעולם,שיופיעו על פני 9 במות הפזורות בין הסמטאות העתיקות של העיר צפת.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *