כיצד טיול בחו”ל מגבש את המשפחה ומדוע חשוב לעשות ביטוח נסיעות לכולם

טיול לחו”ל הוא אחד מהדברים המגבשים ביותר לכל המשפחה. תהליך הגיבוש אינו מתחיל בעת ההמראה אלא הרבה לפני. כבר בתהליך ההחלטות והתכנונים מורגש שיתוף פעולה הדדי של כל המשפחה ומתקבלות החלטות משותפות. מאמר זה יגולל בפני הקוראים אודות חשיבת הגיבוש, טיול משפחות ככלי גיבוש יעיל ביותר והכל אודות החיוניות של ביטוח נסיעות למשפחה.

שלב ההכנה המקדימה

שלב ההכנה המקדימה הוא השלב בו מתחילים להתרגש ולהבין כי מדובר על קבלת החלטות משותפות במטרה לבלות כמה שיותר זמן מהנה ביחד. בשלב זה מתנתקים משגרת החיים, העבודה, הלימודים ומטלות החיים לכמה שעות ומתחילים בתכנון. התכנון צריך לכלול את הדברים הבאים הראשוניים והבסיסיים הבאים:

  • תקציב- ההחלטה הראשונה צריכה להיות ההחלטה על הסכום אותו מייעדים לכל הטיול. דבר זה חייב לכלול טיסות, בתי מלון, עלות רכב מושכר, סכום ביטוח נסיעות למשפחה, כניסה לאטרקציות שונות ועוד.
  • יעד- השלב השני תמיד יהיה החלטה לגבי היעד אליו המשפחה מעוניינת לטוס. כאן חשוב מאוד לקחת בחשבון שני דברים. הראשון יהיה התקציב. ישנן מדינות רחוקות אליהן והעלויות של כרטיס הטיסה אליהן יקר מאוד והמטרה שלשמה הוחלט על טיול מגבש למשפחה (בר מצווה, טיול שורשים וכו’).
  • סוג טיול- אמנם ישנם טיולים קבוצתיים למשפחות אך ניתן גם להחליט על טיול עם כל המשפחה ללא מסגרת של מדריך, סילבוס פעילות יומיומי, בתי מלון נבחרים וכו’. יש לקחת בחשבון כי טיול אישי של המשפחה יצריך תכנון רב ומדויק על מנת שהוא יזכה לאותה תהודה בה מעוניינים.

ביטוחים ותכנונים- ביטוח נסיעות למשפחה

אחד הצעדים החשובים ביותר הוא לדאוג לכל הביטוחים והמסמכים לכל בן משפחה בחו”ל. הדבר תמיד יתחיל עם דרכון בתוקף, לאחר מכן רכישת ביטוח נסיעות למשפחה, השלב הבא יהיה צילום של כל המסמכים החיוניים. צילומי אישורי הזמנות של מלונות בחו”ל, כרטיסי טיסה הלוך ושוב, אישור השכרת רכב בתאריכים מסוימים פלוס אישור תשלום מקדמה ועוד. אחד מהדברים החשובים ביותר הוא ביטוח נסיעות לחו”ל. כאן מדובר על ביטוח אשר חיוני לכל אדם אשר נוסע למדינה זרה, אך חשוב לדעת כי למשפחות יש יתרון גדול מבחינת כדאיות התעריפים והכיסויים.

ביטוחי נסיעות לחו”ל

חשוב לדעת כי תעריפי הביטוח לילדים מתחת לגיל 18 נמוכים יותר מאשר התעריף של המבוגרים, ישנם סעיפי כיסוי מיוחדים לילדים עד גיל 14. פוליסת נסיעות בדרך כלל כוללת ליווי והשגחה על ילדים מתחת לגיל 18 במקרה בו הם צריכים לטוס לבד לישראל, הוצאות רפואיות שונות בעת השהייה בחו”ל, דבר אשר כולל הוצאות אשפוז, פינוי יבשתי או אווירי, הוצאות על בדיקות בחו”ל, טיפולי חירום, טיסות חירום ועוד. יש לקחת בחשבון כי כיסויי הפוליסה משתנים מחברה לחברה לכן יש לשים לב לסעיפים השונים ולכך כי כל הכיסויים להם המשפחה זקוקה רשומים בפוליסה.

אודות מחבר הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *